Kısırlaştırma Sonrası

SedaSD

İyi günler. Maalesef Ayza'ya dün rahim iltihabı teşhişi konuldu. Ve tek tedavisi kısırlaştırma olduğu için yarın ameliyata girecek. Bu operasyonda hem kısırlaştırma hem de oluşan iltihabı temizlenecek. 6 aylık olduğu için çok endişelerim var. Dünden bu yana çok araştırma yaptım. Ameliyatta estetik dikişten bahsediliyor internette, yaptıranlardan bilgi almak istiyorum çünkü yakalık ile çok psikolojisinin bozulacağını düşünüyorum. Ve ameliyat sonrası püf noltaları veya gene olarak ne yapılırsa daha sağlıklı olur bunları benimle paylaşırsanız çok iyi olur

24 CEVAP

nildogcat

Eğer alerjisi varsa birşey demek doğru değil veterineriniz bu konuda sizi yönlendirir fakat benim bildiğim kadarıyla gaz anestezi ağızdan bir boru uzatılarak ameliyat boyunca orada kalıp baygın tutmasını sağlıyor.Dediğim gibi alerjisi varsa birşey diyemem veterineriz sizi daha iyi yönlendirir.

nildogcat

Operasyon nasıl geçti şimdi yazma fırsatı buldum kusura bakmayın merak ettim kuzucuğu?

nildogcat

Alttan çıtçıtlı bebek bodyleri oluyor onun kuyruğu çıkacak ve tuvaletini yapabilecek şekildi kesin arkasını giydirin çıtçıtlayın en kolay rahat ve uygun yöntem bu ben Lokum'a öyle yaptım tavsiye ederim.

nildogcat

Yakalıktandaha iyi oluyor.

Kedim 3 gün önce kısırlaştırıldı suan atlayıp zıplıyor :) ilk gün zor geçiyor sadece bence gözünüzü karartin ve yaptırın.

Ahmetemind

Benim 6 aylık kedimdede hormon dengesizliği olmuştu memeleri tenis topu kadar şişmişti bizde kısırlaştırdık veteriner bir hafta veterinerde tuttu eve aldığımızda sapasağlamdı. Bence bir kaç gün veterinerde kalmasını sağlayın.Eve alacaksanız dikişi yalamaması için boyunluklardan alabilirsiniz.

SedaSD

Veteriner hekimizle orada kalma konusunu konuştuk, hem o hem bende eve gelmesine karar berdik çünkü Ayza ben diğer odada iken bile huzursuz olan bir kedi bu yüzden ameliyat sonrası bir de psikolojik olarak etkilenmesini istemedim. Yakalık olayına gelince estetik dikiş olduğu için istese de esas olan dikişlere bir zarar veremeyeceğini söylediler. Hem de biz gece gündüz yanından ayrılmadığımız için sürekli gözetimim altında dikişlerine yönelik bir hareketinde engelliyorum :) Yine de görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkürler...

SedaSD

Veteriner hekimizle orada kalma konusunu konuştuk, hem o hem bende eve gelmesine karar berdik çünkü Ayza ben diğer odada iken bile huzursuz olan bir kedi bu yüzden ameliyat sonrası bir de psikolojik olarak etkilenmesini istemedim. Yakalık olayına gelince estetik dikiş olduğu için istese de esas olan dikişlere bir zarar veremeyeceğini söylediler. Hem de biz gece gündüz yanından ayrılmadığımız için sürekli gözetimim altında dikişlerine yönelik bir hareketinde engelliyorum :) Yine de görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkürler...

SedaSD

Benim de korkularım çok vardı fakat beklediğimden kat kat iyi şu an, bir tek ilk gece zorluyor o da psikolojik olarak diğer günler daha da iyiye gidiyor. Şu an kısırlaştırmanın üzerinden 3 gün geçti ve çok iyi durumda. İyi bir veteriner hekim en önemlisi, umarım karar verdiğiniz vakit siz ve dostunuz için her şey iyi olur :)