Hangi Kedi Bana Daha Uygun?

cute_catTR

arkadaşlar 11 yaşındayım ailem ile birlikteyim hangi kedi bana daha uygun olur acaba? (yavru bile yazarsınaz olur)

31 CEVAP

karamesma

evet yanik-kedi ye katılıyorum neden ılla cıns ben parayla kedı sahıplenmeye karsıyım ama ılla cıns ıstıyolarsa ankara kedısı van kedısı mavı rus smokın kedı olabılır

ayseeny

merhaba benimde ailem yalnızca cins kedi kabul etti ve uzun süre bir çok barınak, hayvan çiftliği, petshop dolaştım, en sonunda veteriner bağlantılı bir petshoptan america-british shorthair silver renk bir kedi aldım, hem çok oyuncu hemde çok uyumlu. her cinsi inceledim en çok kendime bunu yakın hissettim :)

MISRA160

scottish fold yavru sana daha uygun ama o da zor bulunuyor :(

cute_catTR

desteğin için teşekkür ederim duman14:) petshoptan alınmasına karşıyım ben

Ece5

Bence size uygun olup olmasından önce muhtaç olmasına dikkat edilmeli
Yazık sonrasında kapıya koyucaksınız bu bize uygun değil diyip

vizardon

Bence şimdi çok erken hayvan beslemen için, onun sorumluluklarının çok farkında olmayabilirsin, ben hep bu yaşlarda sokaktaki kedileri beslerdim ve ailemden saklı hepsini geceleri üşümesinler diye eve doldururdum, tabi eve doldur demiyorum ama şimdilik sokaktaki kedileri beslemen daha uygun olur bence :)

Duman14

Muhtaç diye alınıp sonradan mecburende bırakılabilir tamam ben sokak kedileri alınmasın demiyorum ama sırf cins istiyor diyede sen hayvan bakma denilemez herkes cinsde olsa olmasada ömürlük bir dosta sahip olmalı diye düşünüyorum ama almadan önce alerji testi yaptır benim gibi sonradan alerjin çıkmasın daha çok üzülürsün

cute_catTR

sokak kedilerini de elimden geldiği kadar besliyorum ama be onu asla kapı önüne koymam hemde asla. endişelemeyin ben kendime bir can dostu istiyorum bir ömrüm geçecek onunla. şüpelenen arkadaşlara da artık müdahale edemem onların düşüncelerine de saygı duyuyorum :)

cute_catTR

ve alerjim yok :) :)

cute_catTR

iyikediserafettin...
sen bize ırkçı dersin fakat sen hiç ailenle sorun yaşamadın mı sen ne hakka hizmet bize ırkçı , cins sapkını diyorsun ha düzgünce söyleyemiyormusun düzgünce "sokakta ihtiyacı olan var bence sokaktan bir yavru sahiplenebilirsiniz" diye !! sende burda böyle şeyler yazarak insanlar arasında ayrımcılık yapıyorsun. ayrıca ben hiçbir şekilde pet shop gibi yerlerden alacağımı söylemedim annemin arkadaşları ve ya olmazsa barınaklara bakacağım!!!!

Kedisevercat

merhaba, iyikedişerafettin ilk olarak tabi bunu düzgün bir şekilde söylemelisiniz çünkü cute_catTR asla ırkçılık ve hayvan ticareti yapmaz. 2. si cute_catTR evet haklısın, ama bunu ona biraz daha nazik söyleyebilirsin. Amam ben bu konuda İyikediserafettin'e kötü bir şey diyemem ama haklı olan gerçekten cute_catTR .

cute_catTR

teşekkürler kedisevercat. sizde haklısınız biraz daha yumuşak söyleyebilirdim sadece kendimi savunmaya çalışıyordum. :)

Kedisevercat

bir şey değil cute_catTR

Her kedi değerli benim için, hepsi mükemmel canlılar.
Siz petshoptan bir tanesini kurtarayım derken onun yerine başka bir kedi gecicek, hayvan ticareti yapan insanlar bundan kâr çıkardıkca bu işe daha da yönelicekler.
Barınak veya sokaklardan alın.

cute_catTR

biz ya annemin arkadaşının kedisinin yavrusunu ya da dediğiniz gibi barınaktan alıcam :)