Kedim Evde Çok Sıkılıyor Galiba Dışarı Çıkarmaktan Korkuyorum

burakcaglar

merhaba kedimi evde tutuyorum fakat kızgınlıkta olduğu için dışarı çıkmak istiyor kapının önüne geçip ince ince miyavlıyor hapsediyormuş gibi hissediyorum fakat dışarı çıkartırsam 3 4 blok altta sürekli işlek bir cadde var kapımın önünden de sürekli arabalar geçiyor dışarı hiç çıkmadı çok korkak bir şey olduğu zaman direk oturuyor kaçmıyor bir de başkası alıp evine götürmesinden falan korkuyorum ama aynı zamanda üzülüyorum çıkamadığından dolayı kapımın önünde sokak kedileri dolaşıyor mama koyuyordum dişi kediler sürekli gelmeye başladı hata yaptım biraz daha uzağa koysam daha iyi olurdu ama ne yapabilirim ne çözüm bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum 4 farklı dişiye götürdüm kedimi ama hala kızgınlıktan çıkamadı kısırlaştırmak istemiyorum zaten evde besleyerek doğasını bozdum kısırlaştırarak iyice doğasını bozmak istemiyorum gittiği kişilerden bir tane yavru alıp farklı dişi kediyle takas etmeyi düşündüm hem arkadaşı olsun hem de kızgınlıktan çıkabilir diye düşündüm fakat dişi kedi kokusu duydukça çıkmıyormuş

18 CEVAP

patili

kediniz zaten oyuncagıyla tek başına oynamaz ki siz sürekli holde falan bir ucundan diğer ucuna atıcaksınız o koşucak . yani oyuncak + sizin oynatmanız ile enerjisini atabilir. dışarı ise asla ama asla yalnız salmayın. park gibi araba vs yönünden sakin olan biryere gidin birlikte ve tasması mutlaka olsun siz tutun gözetim altında. dışarı kızgınlıkta cıkmak istemesi tamamen dışarıdaki kedilerin kokusunu aldıgı için. kediler yoksa evlerine düşkündürler. kızgınlık dönemini atlatsın sonra arada gezdirin.

yasement

Bahsettigim oyuncak sepetleri de gayet guzel tunel gibi olanlari. 12 lira mi neydi. Boyle seylerin isminin basina kedi getirip kedi bilmemnesi diye yuz liraya satmaya bayiliyorlar petshopda. Guzel fikir bu arada kabul ederler umarim

burakcaglar

Tika_waylan teşekkür ederim düşünücem bir de oynarsa haberder ederseniz çok sevinirim sizinki de benim kedime benziyor