Arkadaşlar Kedimin Aşılarını Hiç Yaptırmadım Dışarı Çıkarsam Sıkıntı Olmaz Değil Mi?

lesi

lütfen acil yardım istiyorum !

31 CEVAP

vizardon

Ya aşıları zaten iki veya üç aya bölseniz yaptırabilirsiniz, aya bölünce o kadar çok tutmuyor :)

lesi

anlamadım vizardon

vizardon

Yani dış parazit, karma, lösemi gibi aşıları zaten her ayda bir yaptırırsanız çok para etmiyor

lesi

mesela siz nerede yaşıyorsunuz

vizardon

Pahalıya gelmiyor yani öyle, hatta iki ayda bir para biriktirerek de yaptırabilirsiniz

vizardon

Ben Uşak'tayım

lesi

baya istanbul'a uzak yani ne kadar tutar fiyatı

lesi

aşılar fiyatı demek istemiştim

vizardon

Yani bizim veteriner lösemiyi 30 tlye yapıyor ama kuduz çok pahalı onu belediyeler de yapıyor diye biliyorum bedavaya, geriye karma ve iç dış parazit aşıları kalıyor bu üçü daha uygun fiyatlı yerlerde toplam 95-100 yapar zaten siz onu aylara bölersiniz dilerseniz size daha uyguna gelir

vizardon

Tabii büyükşehirlerdeki masraf ne kadar olur bilmiyorum, bize İzmir'de sadece iç dış parazit için 80 tl fiyat vermişlerdi

lesi

teşekkür ederim vizardon

yasement

İnternetten bak yaşadığın şehirde evinize yakın nerelerde var yazar adresleri. Mesaj yazmışsın ama cevap gönderme kapalıydı burdan yazabildim.

yasement

yalvaracak ne var bunda ilahi :)

lesi

neden terbiyesizlik yapıyosun kedimi dışarı çıkartıcaktım aşıları olmadığı için dışarı çıkmasının yasak olduğunu ööğrendim ve ölüme kadar yol açıyomuş bu yüzden yardım istedim yasementttttttttttttttttttttttttttttttt

kediler

Şöyle ki aşısı olsa bile size mikrop geçirme ihtimalı var. Nasıl mı? Atıyorum bir köpeğin salyasına bastı. Köpekte de bir hastalık vardı. Ona bastığı Patisiyle eğer sizi yanlışlıkla bile tırmalasa o mikrop size geçer. Ama eğer patisini yalamazsa ona geçmeyebilir. Bu durumda kediye bir şey olmaz ama size olur. Bence hiç çıkarmayın. Yani tabi ki taşıma kabıyla çıkaracaksanız sorun yok, ama yere basmasın. Ev Kedileri dışarıda gezmeye uygun hayvanlar değil. Zaten dışarıdaki köpekler onu bulurlarsa başına kötü şeyler de gelebilir.