Köpegimin Aşılarını Yaptırmassam Nolur

140duygu140

köpek aşıları pahalı ve benim durumum yok fazla o kadar para veremem bizim ailde diyoki yaptırma boşver diyo bn napıcam bilmiyorum

24 CEVAP

Biz de öğrenciyiz ama kendi paramızdan arttırıp bir şekilde her şeyini yaptırıyoruz. Köpekler sosyal hep dışarı çıkan hayvanlar her aşısı tam olmalı ki size ilerde daha fazla sağlık masrafına sebep olacak hastalıklar çıkmasın.

canakavi

Duygu hataylıymışsın bende öyle aşıları yaptıramadıysan bana ulaş ben yaptırayım bari yazık hayvana

140duygu140

köpgin cinsi maltse terrier fotoları sayfamda var

Havanese_Siri

Hepsini aynı gün yaptırmayın, 10'ar gün aralıkla yaptırın. Zaten veteriner size tarihlerini verecektir.

140duygu140

tmm peki vterineraradım köpegi getirin 15 gün aralıkla yaptıracakmış

Nurrrrr

Cevabı çok basit köpeğinizi mikroplara bakterilere parazitlere daha bir çok şeye karşı koruyamazsınız bu da hastalıklara sebeb olur eminim köpeğinizin hastalanması da sizi çok üzer.

perasu

Köpekler için aşı kedilerden daha önemli halde. Kuduz aşısını yaptırmazsanız riski çok yüksek. Bir şey gelirse başına kuduz yaptırmadığınız için ceza da alabilirsiniz. İlinizin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne gidip yaptırabilirsiniz. Sahipli hayvanlara da yapıyorlarmış. Parkta köpeğimi gezdirirken tanıştığım biri söylemişti. İki lira gibi bir ücret ödemiş hatta. Bu aşılar çok önemli. Veterinerden indirim de isteyin. İlk seferde maliyetli oluyor ama bunlar zorunlu. Hayvan sahiplenmek büyük sorumluluk. Sadece sevmek yetmiyor. En azından Harçlıklarınızı biriktirip yapmalısınız bunları . Kedi köpek can değil mi? Pahalı diye hem onların sağlığını, hem etraftaki hayvanların hem de kendi sağlığınızı tehlikeye atıyorsunuz.

canakavi

pet shoptan aldım dedi ''Duman14''

Havanese_Siri

petshoptan alsa bile dumanın dediği geçerli ama 500 tlye almıştı hatırladığım kadarıyla