Kedimin Kulak Bölgesinde Ne Olmuş Olabilir ?

Arkadaşlar kedim 1.5 aylik disi bir kedi ic ve dis parazit 2 kere yapilmis belli dozda ama tam degil yani . Kedimin kulak bolgesinde böyle bir şey var . Biz 2 hafta geciktirdik maalesef hava sartindan ve secimlerden dolayi vetenier kapaliydi . Kedi ilk basta o bolgesi kanadi biraz ben carptigini dusunuyorum.cunki kabukda bagladi kabuk dustu ama . Yardim edin lutfen birsey olcak diye korkuyorum

24 CEVAP

kediler

Benim kedimin mantarı bir krem sayesinde git gide küçülmüştü ama bir süre sonra küçülmesi durdu ve o bölgede bir daha tüy çıkmadı :((. Ama belli olmuyor zaten küçük bir iz. Belki biz geç kalmışızdır diye düşünüyorum tedavide. Ondan olmuş olabilir ama belli olmaz tabi.

Havanese_Siri

Çıkar büyük ihtimalle korkmayın

kediler

Çıkabilir. Bizimkinde zaten biraz çıktı biraz çıkmadı.

Therumeysa

kedimde mantar cikti sebebi royal canin diye mi bakmaliyiz o zaman? bu kadar sacma bir seyi ilk defa duydum. eger mamayla iliskilendirmeye calisiyorsanizda duzgun aciklayin lutfen. bir kere kedi icin en uygun mamayi sececeksiniz mesela royal canin sensible ic direncin dengelenmesiyle alakali bir mama. kisacasi arkadaslar mantar tek bir sartla cikar oda hayvanin direncinun dusmesidir. buna pirede dieenci dusurerek sebep olur yada zaren direnci dusukae bir yerden mikrobunu alarakta cikabilir. mantara karsi yapilacak en iyi sey direnci saglam tutmaktir ki cikmasin.

patili

ben gayet iyi açıkladıgımı düşünüyorum. bu forumda yeniysen bilmezsin, bu mama konusunu defalarca konuştuk biz. anlamaman veya yanlış anlaman veyahutta anlamak istemeyip çok bilmiş bir şekilde sert çıkışman kısmıyla ise kesinlikle ilgilenmiyorum. bu konuda benim kadar tecrübeli oldugunu hiç sanmıyorum. aklına yatmadıysa okur geçersin, sert çıkışamazsın. ya da cevabını alırsın.

Therumeysa

cok bilmis diyerek kendinizi cok tecrubeli gosterdiniz tebrikler. yanliz ben veteriner ogrencisiyim yillardir kedi kopek bakarim bir senemde barinakta gonullu calistim is tecrubeye donerse orda kalirsiniz. sert cikistigimi nerden cikardiniz bilmiyorum is sadece yazi oldugu icin belkide. sacma buldugumu soyledim ki hala komik derecede sacma buluyorum. duzgun aciklamaniz gerektigini soylediysem bunun neresi hakarettir anlayamadim. konu mantar sevgili hayvansever mamalarin zararlari degil.

Bu kadar net oldu maalesef

Kucuk kucuk kabuklar var tuy doktu birde orada habire kasiniyor pire diye dusunuyorum ama pire olunca boyle kabuk sari olmaz va birsuru kabuk olmaz diye dusunuyorum mantar ds olabilir

Anladim sagolun peki tuy sorunu nolucak sizce ? Yeni tuy cikarmi yoksa hep oylemi kalir ??