1 Aylık Yavru Kedim Biberondan Emmiyor . Dün Sahiplendim Dünden Beri Bir Şey Yemedi . Ne Yapmalıyım?

olcayk

Bebişimi daha dün sahiplendim. Üvey bir anne ona bakıyordu çünkü kendi annesi yoktu. Henüz bir aylık olduğunu söyledi veteriner bir de biberonla beslememi öğütledi. Veterinerden süt tozu aldım içmesi için. Sıcak yani hafif ılık suyla karıştırıyorum ama asla kabul etmek istemiyor. Dünden beri hiç içmedi ondan. Bir beze sarıp hareket etmesini engelleyerek içmeye zorladım ama nafile. Bir de henüz kaka çiş yapmadı. Bu sabah üstüme işedi. Ne yapmalıyım sizce? Acil yardım edin :(

22 CEVAP

olcayk

az önce kakasını ilk kez yaptı ama çok korkmuş görünüyordu

olcayk

bu akşam bir de yaş mama vereceğim bir de öyle deneyeyim bakalım. Şırıngayla da vermeye çalışıyorum sütü ama baya hırçın davranıyor kesinlikle reddediyor ben de mecbur zorladım biraz içti

olcayk

kakasını yaptıktan sonra da kendini yalamayı tam beceremiyor suyla nazikçe silmeye çalıştım

Ece5

Korkmayın büyüyecektir
Kumunu yerken hemen cekin bilmiyo ki o ne
Arkadşında dediği gibi yarım cok ceyrek bazen bir kaşıkcık yiyyio bırakıyolar 3 saatte bir yeni mama yaparak besleyin bir iki damla zeytngı damlatın mamaya kolay yapsın kakasını bide cok yogun yapmamaya devam edim mamayı kücük tuvaletinde de sorun olabiliyo jel kıvamında geliyo

olcayk

sütü asla kabul etmedi fakat bu sabah bir mama aldım bebek kediler için ismi les repas plaisir . Hiç süt içmeyen kıyametleri koparan kedi onu hapur hupur yedi valla. Demek ki daha önce buna alıştırmışlar kediyi.Mamanın üzerinde günde 2 kere verin yazmış. Sizce bu mamanın yanında süt vermeye devam etmeli miyim zorla olsa da?

Nuriscikk

Şırıngayla yavaş yavaş besleyebilirsiniz

olcayk

selamlar çok mutluyum. Kızım kakasını 2. kez yaptı hem de kumuna ve artık kumunu yemiyor. Mamasını da yiyor. Islak mamasının içine süt ve zeytinyağı kattım. Şimdi sorunsuz bir şekilde yemeğini yiyor.