Kedi Gözü İle İlgili Bilgi

mehmtsirin

Geçen hafta komşunun bahçesinde gözleri iltihaplanmış ve zarar görmüş bi yavru kedi buldum elimden geldiğince temizleyip karnını doyurdum ve ertesi günde veterinere götürdüm, veteriner sol gözü hakkında kesin bilgi veremem dedi ama sağ gözü belki biraz görebilir ama ikisini tamamen kaybetme ihtimali de var dedi ve gerekli aşılar v.s yaptı bize hap ve damla verdi ılık suyla temizleyip 4 saatte bir damlayı kullanın dedi, şimdi benim merak ettiğim şu; gözünün önünde yapışıp kalan çapaklanmayı temizlemedi ve ilaç için bizi tembihledi bunun temizlenmesi gerekmezmiydi daha önceden böyle bi sorunla karşılaşan varsa tecrübesini benimle paylaşırsa memnun olurum. İlk günden şimdiki zamana kadar ki halinin fotoğraflarını yükledim bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

26 CEVAP

Denizzzzzz

Sokak kedilerine belediyeler ücretsiz bakıyor bağlı olduğunuz belediyeyi arayıp bilgi verin ya onlar gelip alıyor yada sizden götürmenizi istiyolar ben mahallemizdeki bir köpek için aradım hemen geldiler

mehmtsirin

Zaten belediye veterinerine götürdüm ve 5 gün kontrol edeceklerini ama akşam mesai bittiğinde herkes evine gideceği için yalnız kalacak ve bizi sabaha kadar beklemeli dediler hatta sahiplenecek kimse olmazsa iki gözü görmeyen kediyi uyutacaklarını yani ilaç yoluyla öldürecekleri söyledi çünkü biz tedavi etsekte bu şekilde sokağa terk edilemez diyo e bende alıp getirdim yani görse de görmese de biz bakmak istiyoruz ama işte belki başka bi yolu vardır belki gözünü kurtarabiliriz diye araştırıyorum, ben İzmirde oturuyorum ve kedilerin gözü için özel olarak ilgilenen bi doktor varmış ama oda istanbuldaymış, şu an onu istanbula götürecek durumum yok olsaydı kesinlikle uğraşırdım.

Aylin85

Çok kötü olmuş yaa öyle ilaçla damlayla olcak iş değil sanırım bu veterinerlerin bakıp ilgilenmesi lazım sanki bedavaya bakıyolar çok umursamaz oldular hayvan sevmiyosan veterinerlikte yapma niye seçtinki bu mesleği,kedicik nerdeyse 2 kaybetçek galiba verdiği ilaç dahadamı kötü yapmış ne :(

Aylin85

Kedicik iki gözünüde kaybetmeden çok iyi ilgilenen bir veterinere götürün zaman kaybetmeden gözü çok kötü olmuş belki ilaçlar yaramadı :(

mehmtsirin

Zaten bi akıntı gibi bi şeyler oluyo bi kanıyo anlamıyorum ki elimden geldiğince ilgileniyorum ama yani ne yapabilirim ki daha, veteriner pek iyi konuşmadı umut yok gibi ama belki yine de bi şeyler yapılabilir diye araştırıyorum.

Reyyanhan

Yani sadece dış tedavi ile olabilecek bir durum değil gibi.. Ne iğneleri yaptı ki.

Havanese_Siri

Bu yüzden başka veterinere de götürün dedim. İkisinin de görme ihtimali vardır belki.

Havanese_Siri

mantıklı

Reyyanhan

İstanbul a getirip bırakma şansın varsa o doktor a bende götürürüm

mehmtsirin

Sağol ama oraya kadar getirme imkanım olsaydı sonrasında da tedavisiyle ilgilenirdim, şu an için bu çok zor ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum aynı sorunu yaşayan biri olsaydı çok iyi olurdu.

mehmtsirin

Maddi imkanım olsaydı kesinlikle bi saniye bile beklemezdim