Tavuk Alerjisi

Sselin1

Merhaba arkadaslar Kedisinde tavuk alerjisi olup da hindi, ördek veya bıldırcın etinde bir sorun yaşamayan var mi?

16 CEVAP

ayseguledaa

Matisse Kitten ile başladık ilk sahiplendiğimde. 4 ay kadar kullandık. Ve dediğiniz gibi o kadar ay kullandık 4.ayın sonunda kaşınmaya başladı. Yavru kedi mamaları tavuklu olduğu için tavuktan şüphelenildi. N&D Ocean tahılsız kullandık. Tamamen balıklı alınca üstelik tahıl da yok diye iyi geleceğini düşündüm. Yumuşacık tüyleri sertleşti yaraları çoğaldı. Brit Care tavşanlıya geçtik üstüne kremleri de kullanınca iyi geldi. Bu sırada yaraları geçince de balıklı konserve verdim. Yine ısırarak yalanmaya başladı. Bugün de tavuklu konserve verdim. Şimdilik hiçbir sorun gözlemlemedim. İlk bu kadar kaşındığını ise evde kendi yaptığım (tavuk, dana eti, yumurta, sebze karışımı) mamada gözlemledim. Galiba bizim de sizin gibi çoğu proteine duyarlı maalesef. Yeni yeni böyle bir sürece başladığımız için kestiremiyorum ana sebep nedir. Veterinere de bu mamaların fiyatlarını sordum ama maalesef öğrenci olarak uzun süreli olarak karşılayamayacağım fiyattalar.

Aslında %5 gibi küçük oranların sorun olmayacağını söyledi görüştüğüm veterinerler. Çünkü neredeyse her mamada az da olsa kümes hayvanları ya da balık katkısı oluyor biliyorsunuz ki. Çoğunlukla pek problem olmaz fakat deneyerek görmek gerek dendi.