Bilmiyordum, Hasta Kedimi Çiftleştirdim.

Bu bir soru değildir vicdanımı rahatlatmak için bir yere ihtiyacım vardı.
Benim bir scottish fold, kırık kulaklı kedim var. Yıllar önce 17 yaşımdayken kırık kulaklı, şirin, farklı diye beğendim aileme aldırdım. O zamanlarda hasta filan deniyordu da dik kulaklı ile çiftleşirse sorun olmaz diyenlere inandım. Sonra kedimi 1 yaşındayken çiftleştirdim 1 erkek kırık kulaklı yavruyu kendime aldım diğer 5 yavruyu dağıttım. Sonraki yıllarda bu hastalığı gerçeklerini öğrendim. Yıllarca yıllarca içim içimi kemirdi kendi kendime "bak senin kedilerin iyi bir şeyi yok 2 yaşına, 3 yaşına... 10 yaşında bir şey yok rahat ol, yavrularda da bir şey yoktur" diye diye avuttum. Şimdi doğuran kedim 13 yaşında ve eklem rahatsızlığı çıktı.😭

Doğmasına vesile oldupum yavruların torunlarının torunları olmuştur, şimdi bu iğrenç çarkın parçası oldum. İlk kedimin yavrusu olan erkek kedim 12 yaşında ona da bir şey olur mu? Erkek kedimin kardeşlerinden birine ulaştım, eski komşumuz vermiştim 11 yaşındayken onun durumu çok ilerlemiş uyutmuşlar. 😖 Çok kötü hissediyorum kendimi, hepsi tek tek benzer kaderlerimi paylaşıcaklar ya kaldıramam bunu. O kadar iyi bakmıştım hiç bir şeyini eksik etmemiştim...

18 CEVAP

diablerose

Vicdan rahatlatmak icin 13 tane sokak kedisini guzel ailelere sahiplendirin bence

Geç olsa bile fark etmiş olmak hiç farkına varmamış olmaktan iyidir.en azından bundan sonra yanlış bilenlere yada doğru bildiği halde insanları yanlış yönlendirenlere engel olursunuz bu konuda.

Warriorsans

Hala bu sisteme bile bile destek olan okadar çok insan var ki.. neden gidip bir kedi satın alırsın ki sokaktan bir canı kurtarmak yerine? Umarım artık hayvan ticareti bir son bulur.