Operasyon Sonrası Kusma

Puppy730

Biraz geç kalsam da, oğlumu kısırlaştırdım. Kısırlaştırma operasyonu sonrası kusmasının normal olduğu söylendi. Oğlum çok su içmek istiyor, su vereyim diye suratıma bakıyor. Ama suyu verdikten bir süre sonra olduğu gibi çıkarıyor. Midesi boş, ameliyata aç girmesi gerektiğini söyledi veteriner ve oğlum sadece mide suyunu ve içtiği suyu çıkarıyor. Mama yemiyor tabii, iştahı kapalı doğal olarak. Veterineri aradım ve bu durumun sebebini sordum. Bana, iki saat beklememi, daha sonra çok az miktarda, aralıklı zamanlar da su vermemi söyledi. Söylediğini yapsam da, sonuç yine aynıydı. Oysa koyduğum su yudumluk bile değildi. Tekrar aradım ama aynı şeyleri söyledi. Su içtikten hemen sonra çok kusuyor ama aynı zamanda da çok su istiyor. Kısırlaştırma operasyonu geçiren miniklerimizin, bu konu hakkında tecrübesi olan ebeveynleri var mıdır aramızda?

26 CEVAP

ASLIDRLK

Kedim bugün bağırsaklarından ameliyat oldu da narkoz etkisinde daha ama garip hareketler yapıyor sürekli kalmak isteyip diliyle ağzını yalıyor normal mi?

Puppy730

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Su içmek için aşırı bir isteği var. Veteriner iki saat beklememizi söyledi, on iki saat mi beklememiz gerekiyor? Gerçekten çok susuyor ama mide suyunu çıkara çıkara mahvoldu miniğim.

Puppy730

Köpeğimi kısırlaştırdım. Kusmanın normal olduğunu bana da söylediler fakat aşırı derece de kusuyor. Bir yudum su içiyor ve en az üç kere dolu dolu mide suyunu çıkarıyor. Şu an miniklerimle morallerimiz sıfır. Ne yapacağımı şaşırdım. Bir yandan çok susadı bir yandan da çok kusuyor, kusmaktan mahvoldu.

Puppy730

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Olmazsa başka veterinere götürmeyi düşüneceğim. Bir kere daha aradım ama akıllarında, aynı kelimeleri, söyledikleri cümlede farklı yerlere yerleştirip tekrar söyleyince farklı bir cevap verdiklerini sanıyorlar galiba. Bir yarın olsun dediğiniz gibi.

pamuk18pamuk

@puppy730 aşırı değil ama narkozdan dolayı titremesi normal güçsüz ve halsiz olduğu için . Yürürken mi titriyor?

Cotontzu_Siri

:( çok zor bir durum gerçekten. inşallah eski haline çabucak döner.

Puppy730

Teşekkür ederiz, inşAllah

KedimVar

Evet ben de vazgeçtim az önce :)) zaten hassas bir kedicik :(

yasement

Ben de kedimi kisirlastirmayi düsünmüyorum simdilik. Ciftlestirmeyecegim zaten. Disi olsa kanser riski olurdu baska olurdu o zaman.

Benim oğlum da sabah kısırlaştı. Şimdi yaş mama verdim olduğu gibi 5 saniyede istifra etti. Umarım normaldir... :((

metmet

ASLIDRLK kedim şu an yanımda aynı anlattiginiz gibi bizimki de kısırlaştırma operasyonu geçirdi, geldiğinden beri diliyle dudaklarını yalıyor ayağa kalkmaya çalışıyor ama öylece kalakalıyor, su veriyorum içiremedim ağzını ıslatmak istedim acı acı miyavliyor bıraktım ben de. Narkozdan oluyor işte, aynısı bizde de mevcut.. Acil şifalar ikisine de