Mamaa

RuzRuzo

N&D markası nasıldır suan proplan kullanıyoruz ama

20 CEVAP

Cotontzu_Siri

Köpekse acana düşük tahıllı

sudedi

Ben Hill's, Proplan ve ND kullandım. Hills i hiç ağzına bile sürmedi, proplan iyiydi sorun yaşamadık ama ND daha iyi marka diye ND'ye geçtik. Şu an ND düşük tahıllı(tahılsız bilerek aladım fazla protein olyur diye) narlı-tavuklu kullanıyoruz ama ben mamadan pek memnun değilim. Tüy dökümü arttı ve mama ağır kokuyor. Proplan'a dönmeyi planlıyorum.

RuzRuzo

Tamamdır değerlendiriicem teşekkrüler ama yibe kararsız kaldım

RuzRuzo

Peki tahıllı ile tahılsız arasındaki fark nedir

Cotontzu_Siri

Tahıllının glisemik değeri ve karbonhidratı yüksektir ama ucuzdur. Tahılsızda bu kötü özellikler yoktur ama pahalıdır. Acana düşük tahıllıda sadece yulaf vardır ve yulaf köpeklere faydalıdır. Nd düşük tahıllı öyle olmadığı için onu önermedim. Çoğu tahılsız ve düşük tahıllı mama yüksek miktarda patates içerir ve bu iyi değildir.