Uzun Kurt'cukk

efruzg

bu durumu ilk defa yaşıyorum .. :O 10temmuzda ilk parazitlerini yaptırmıştım . İğne etkisini Yen' mi gösteriyordur ? Başka parazit olabilir mi? Olsa yavaş yavaş dökecektir değil mi ?

19 CEVAP

tika_waylan

Veterinerinizle gorusun bundan sonra hap olarak yapin eger veterineriniz de onayliyorsa.
Ben hap daha etkili diye duymusyum hatta hap+ bir ilac vardi ikisi birden. İlacin adi Kontil eczaneelrde satiliyor. AMA TEK BASİNA YETERLİ DEGİL. ic parazit uygulamasindna sonra egee vet uygun gorurse kullanilabilir vetin soyledigi olcude yoksa Allah korusun bir yan etkisi bir sey olur.
Bir de neden oldu acaba ic parazit uygulamasini mi geciktirdiniz? Mamadan olabikir mi bir arkadasimun kedisine bir mama yapmisti ucuz bir mamaydi hatta o. Baska birinin kedisine de burda cokca ovulen en pahali mama yapti ic parazit. Aslinda mamalarin sucu yok 2 ayda bir bizim ic parazit uygulamasi yapfirmamiz lazim ama bazen benim 3 ayi buluyor simdiye kadar olmadi ama olmuyacak anlamina da gelmiyir artik daha dikkatli olacagim.

efruzg

ilk iç parazit i zaten bu neden kaynaklı bilemiyorum . nasıl bulaşır bize ? nasıl korunuruz bilgisi olan var mı ? kendimi geçtim kız kardeşim var ona geçmesinden korkuyorum

tika_waylan

İlk ic paraziti oldugu icindir. Tamam zaten ilk ic parazitinde paraziteleini doker. Ya en guzeli hem ic parazit ignesi hem de Kontil olmaliydi ilkinde ozellikle barinak, sokak ve petshoptan alinan hayvanlar icin.
Simdi butun kurtlarini 24 saat icinde dokecek bitecek merak etmetin hic.
Tuvaletini komple bosaltip teni kum koyun guzelce temizleyin merak etmeyin bir sey olmaz.
İlk kedi gelince ilk ic parazitinde o ilk gun kakasiyla cikartir zaten hemen herkese olan bir sey 2 ayda bir duzenli yaptirin ic patazitini bir daha olmaz merak etmeyin.
Veterinerinizi de arayin konusun iciniz iyice rahat etsin.
Kedinin kakasiyla ya da kakasinin degdigi tuy ile geciyor merak etmeyin kiz kardesinize bir sey olmaz muhtemelen ic parazitleri bitmistir artik cikartmistir hepsini zaten. Kumu temizse zaten bie sey de kalmamistir.

efruzg

çok teşekkür ederim biraz olsun rahatladım . temizledim zaten. dediğim gibi birdaha parazit e cagırdı vet hepsini dökmesi için yapıcak bu sefer . inşAllah hepsinden kurtulur . o uzun kurttan başka parazit döktüğünü görmedim ...