Kedimin Diş Sağlığı

LASTBLOOD89

kedim kuru mama ile besleniyor ayda 1 kere yaş mama veriyorum kedimin diş sağlığı kuru mama ile beslenerek korunabilir mi bu tartar hastalığından falan korunabilir mi yoksa illa dişini fırçalamak mı gerekli

28 CEVAP

LASTBLOOD89

çoğu veterinerler yaş mama konusunda ayda 2 veya 3ü geçmesinler diyor internette bile var

Benim1kedimvar

İnternetten alırsanız çok uygun fiyatlı güzel mamalar var

LASTBLOOD89

zaten internetten alıyoruz

LASTBLOOD89

peki kedime ayda kaç kg veya gr yaş mama vermeliyim çok fazla olmayacak kedimin de sağlığı bozulmayacak şekilde imkanım fazla el vermiyor

LASTBLOOD89

ayda en az kaç kg veya gr vermeliyim

Benim1kedimvar

12 tane yaş mama 30 tl 100 er gramlık brit care bu fiyat size uygun değilse başka önerebilirim

Benim1kedimvar

Siri kiymanin markasi mi emin ?

LASTBLOOD89

evet sanırım öyleymiş

Zeynooo

Vet ler bazen saçmalar haftada bir yaş mama verebilirusuiz bence . En azından yazin

LASTBLOOD89

teşekkürler hepinize

KedimVar

Bizim vet imiz hiç vermeyin ishal olur sadece kuru mama yesin dedi. Ev yemeği de vermeyin dedi. Yavrular varken alıp denedik ve kakaları biraz daha akışkan olup kokmaya başlayınca da bütün yaş mamalar sokaktaki kedilere gitti. Şimdi ailemi yaş mama almaya ikna etmek mümkün değil. Azıcık bile versem kızıyorlar :(( keşke anlasalar lazım olduğunu. Ama vet öyle demedi diye asla vermezler.

KedimVar

Evet biliyorum her veteriner iyi değildir. Ama bizimkisi gerçekten çok iyi biri. Peri nin yavrularını gördüğü Zaman bir mutluluk bir onu sevme bir bunu sevme, yavrularıma gerçekten çok nazik davranıyor. Sadece ilk götürdüğümüzde (Peri 2,5 aylıkken) yaş mama ve ev maması vermeyin dedi belki de yavru olduğu için söyledi bilemem ama o günden sonra eve yaş mama girmedi. Şimdi gel de ikna et. Edemezsin işte.

Mineladyy

İnternette cok ucuz