Tavuk Suyu

Benim1kedimvar

Kendime haşladığım tavuğun suyunu ( kedim için ) nasıl değerlendirebilirim?

24 CEVAP

KedimVar

Kediler zaten doğada da sinek yiyorlar. Üstelik benim kızım ne kadar kızarsam kızayım çaktırmadan eve giren karıncaları löpürdetiyor :D
Sineği ayıklayın sorun olmaz.

Benim1kedimvar

Kedimvar
Ben yediği zaman hemen ağzından yakalayıp çıkartıyorum zararlı olmasından korkuyorum acaba yemesine izin mi Versem ama karınca hiç yemedi ya da yediği için evde olan karıncaları bizim görme imkanımız olmuyor Öyle de olabilir çünkü genelde banyonun önünde yatıyor ve bazen banyonun önünde karınca çıkıyordu Ama şu an hiç karınca yok evde

KedimVar

Hepsini yiyemez karıncalar artık gelmiyordur. Ben de çıkarmaya çalışıyorum ama hep başarılı olamıyorum ve bazılarını ben bakmazken yiyor. Zararı da olmuyor. Ama bırakın yesin demiyorum tabi görürseniz ağzından alın. Ben sadece kuşumun mamasından çıkan küçük güveleri yemesine izin veriyorum. Çünkü yakalamak için o kadar çok uğraşıyor ki. Elinden almıyorum ben de. Onun dışında görürsem hemen almaya çalışıyorum ama benim geldiğimi görür görmez direk yiyor zaten.

ursaminor

Goupe'nin dediği doğru. Ben veterinere sordum parazit yapar mı diye sonuçta çiğ et bildiğin sinek :D
ve abartıyor bazen günde 8 tane filan sinek 2-3 güve yiyor. (Deniz kenarında bahçeli bir sitede bizim apartman bol oluyor sinek böcük :D)
Düzenli parazit aşısı yapılıyor hiçbir şey olmaz dedi.
İçiniz rahat olsun yani.

KedimVar

Tamam o zaman sorun yok ne uğraşıcam 5 DK da bir ağzından böcek almayla falan :D bıraktım artık yerine ne yiyorsa. Bizimki de zemin kat olduğu için yazın çok giriyor içeri karınca. Ama sağolsun hiç hissettirmiyorlar bize Peri ve Lidya.

Benim1kedimvar

Güve kelebekten sayılır mı bilmiyorum ama Kelebek zehirliyormuş

yasement

Oyleyim evet cok:D ama yemek yapmayi yine seviyorum yemeyi cok sevdigim icin olabilir.d

Luckyssss

Ben sadece ekmek arası :D domates peynir marul :D

yasement

Konserve balik paylasin kediyle bari.d