Mama Değişikliği İshal Yaptı Ne Yapmalıyım

doraa13

Merhaba 11 aylık bir pers prensisim var . yadi iran kedim . Aldığımızdan beri royal canın marka mama kullanıyoruz . ancak royal canın hakkında duyduklarımızdan sonra ND marka mamayı önerdiler et ve besin değeri açısından daha zengin diye . ND marka mamaya geçtiğimden beri kedim ishal kakasını kumuna yapıyor ancak her tarafına bulaştırıyor ve çok kötü kokuyor . ne yapabilirm lütfen yardım edin .

23 CEVAP

Sarecansu

iran kedileri çok hassas oluyor biliyosunuz ki her ne kadar royal caninin içeriğini beğenmesenizde en azından biraz büyüyene kadar özel mamasına devam edin derim

Sarecansu

bu sayfada bir yorumda gördüm iran kedisi olan birisi spectrumun hassas sinidirim sistemi için olan mamasınndan çok memnun kaldığını yazmıştı bir bakın isterseniz.

Sarecansu

benim arkadaşım proplana geçti hayvan bir hafta hasta gezdi mama yüzünden. hemen royal canine geçtilerde hayvan kendine geldi . bence başka arayışa girmeden özel mamasını verin

Sedanurdrl

yeni mamaların hemen hemen hepsinde oluyor ben mecburen değiştirmek zoruunda kalmıştım mamayı yaklaşık 2 hafta ıshal oldu sonra geçti şimdi tekrarda değiştireceğim

Istina

royal canin le ilgili yorumlarin detayini ve kaynagini ogrenebilirmiyim? bizde rc kitten veriyoruz cunku

Bastet9

Royal Canin içerik olarak çok sağlıklı mama değildir zaten siz de incelerseniz bunu görürsünüz, uzun süre kullandığınız için farklı mamaya geçince bu durum oluşmuş olabilir ya da bir farklı ihtimal olabilir; parazit aşısını aksatmış olabilirsiniz bunun sonucu da mama değişimine denk gelmiş olabilir (bu tabi ki küçük ihtimal sadece söylüyorum) eğer sadece mama kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız bir gün sadece haşlanmış tavuk göğsü ile besleyin (ishali kesmesi gerekir parazit kaynaklı durum yoksa) ardından yavaş yavaş tavuğu azaltıp yeni mamasının oranını arttırarak devam edin sonun da sadece kuru mama ya dönüş yapın benim tavsiyem bu.
Yani hazır iyi bir marka almışken tekrar RC dönmek çok doğru olmayabilir.

Kevserhaksever

Arkadaşımın iran kedisi de aynı durumdan ishal oldu. Ben benim kedim ishal olduğu zaman gim cat gastro sindirim için bir past var onu verdim direk kesti ishali bende de 1 hafta probiyotik takviyesi ile geçmeyen ishali 1 günde kesti. Almanızı tavsiye ederim. Bize veteriner ilk ishal olduğunda biraz yoğurt vermemi söylemişti ama o işe yaramadı bende belki sizde yarar. Çok geçmiş olsun..

Janetdm

Yarım su bardağı pirinç haşla suyuna hafif tuz at içir hiçbirşeyi kalmaz. içmezse mama at 2 tane içine kokusunu alır yer