Mama Sorunsalı

yaseminece

Royal Canin mi,Acana mı kararsız kaldım.Kedim şu an severek Royal Canin Kitten mama yiyor.İçerik açısından Acana onun için daha mı sağıklı olur acaba?Bir de yaş mamayı hangi sıklıkla veriyorsunuz minnoşlarınıza?4 aylik bir minnoş için ne önerirsiniz?:)

33 CEVAP

Cotontzu_Siri

Sen de bana düzgün cevap ver.

SelinTuksal

royal canin kitten ı uzunca bir süre kullandım ve ponçikcanlarım hala sağlıklı. yaş mama olarak felix kullanıyorum ben. felixi (eğer kullanırsanız) haftada bir kez vermeniz yeterli olacaktır.

pongul

evdeki ufakliklar icin (3-4-4 ay) royal canin mother&babycat, 8 ay olan kizima mother and babycat ve acana grasslands karisimi veriyorum su anda. boyle memnunuz, tek basina acana agir geliyor-- eski deneyimlerden konusarak. bir onceki mamalari brit care crazye nedense artik dokunmuyorlardi boyle bir gecis yaptim kilolari da guzel toparladi ayrica.

yaseminece

Teşekkürler,sanırım babycat maması bitene kadar ben de Acana ile karıştıracağım:)

pongul

4 ayliksa kediniz aslinda hep karisim da verebilirsiniz acana zorlamasin tek basina yavruyu. rc kitten acana karisimi ya da rc babycat acana karisimi devam edebilirsiniz.

yaseminece

Peki Acana'nın hangisini önerirsiniz tavuklu,balıklı vs.

Cotontzu_Siri

Pacifica (balıklı)

pongul

grasslands ya da pacifica

yaseminece

Teşekkürleerrr:)

Reyyanhan

Acana her yaş grubuna hitap eder.

miapaw

Neden gayet severek yiyorlar ve durumları gayet iyi gözüküyor kediciklerin

Cotontzu_Siri

Severek yedikleri her mama iyi olsa keşke. Ne kadardır kullanıyorsunuz da durumlarının iyi olduğu kanısına vardınız? İçler acısı içeriğine bir göz atsaydınız keşke. Büyüdüğünde daha iyi bir mamayla büyüyen kedilerle yan yana gelince hatanızı anlarsınız. Tabii kediniz yavruysa :D

miapaw

Afedersiniz ne varmış içeriğinde? En pahali mamaları mi almak zorundayız? sadece Pahali olan mi sağlıklı oluyor? Sizin bu mamayla ilgili bir tecrübeniz mi var?

HAY_DOST

Et ve hayvansal türevler (tavuk% 36), tahıllar (pirinç% 8), yağlar (Tavuk yağı% 10.1), menşe, sebze (hindiba inülin-FOS kaynak -% 0.1) yan ürünleri, Mayalar (Maya% 1), Mineral maddeler, Mannan-oligosakkaritler% 0.1, Kabuklu (kabuklu Cozza yeşil toz - Perna canaliculus -% 0.005).

Golosi mi? Gerçekten mi?

HAY_DOST

En azından brit care