Kızımın Beslenme Tablosu

dollfacepersian

Arkadaşlar merhaba, kızımın beslenme düzeni hakkında yardıma ihtiyacım var. Kızım rc babycat,Gimcat süt tozu ve Beaphar junior pastle ile beslenecek.
Mamasını serbest olarak veriyorum,mama kabı hep dolu oluyor yani.Vitamin macunu hergün 3cm vermeyi düşünüyorum ve süt tozunuda her gün vermeyi düşünüyorum.Sizce böyle versem fazla mı olur? ve günde kaç öğün süt tozu ve vitamin vermem daha iyi olur sizce?
Kedim 1,5-2 aylık ve sadece 500gr ağırlığında,çpk zayıf ve bakımsız kalmış bir kedi,ona göre yardımcı olursanız sevinirim

24 CEVAP

HAY_DOST

Kediyi veterinere götürdünüz mu ? Ne dediler?
Sizin ömürlük dostunuz mu olacak?

SelinTuksal

ben gimcat değil de bio pet activenin **kitten milk powder **ını kullanıyorum bu küçükler için (yeni gelenler)

SelinTuksal

öncesinde de ponçiklerim küçükken onlar için kullanmıştım

patili

dollface,
daha süt içme çağında olduğu için her kuru mama yedikten sonra biekaç şırınga (10, 15 cc kadar) süt tozu yapıp verebilirsin. yemeklersen sonra ver ki ara öğün olarak içip bir sonraki yemek zamanında tok hissetmesin. en son olarak da gece yatarken ver. içebildiği kadar içsin. içmeyi reddetmedikçe verebilirsin gece. ne zaman tamam derse o zaman dur sabaha kadar vermene gerek yok zaten. tekrar tekrar kuru mama yedikten hemen sonra verirsin bu şekilde. günde 4 - 6 kez verebilirsin.

dollfacepersian

Ursaminor
Yaramazlık resimlerini gördüm,özellikle kapının üstündeki pozu ürkütücü ve hayranlık uyandırıcıydı bence:)Pufy o kadar yüksek ve dar bir yere çıksa çok korkardım.Siz korkuyor musunuz yoksa alıştınız mı?
Patili
2 gündür veriyorum bir öğün olarak 3 yemek kaşığı suya 1 kaşık süt tozu ilave ediyorum ve hiç bitirmedi.
Sabah verdiğim için olabilir mi? Kızımın maması hep önünde duruyor ve her zaman yanında olmadığım için ne zaman yediğini bilmiyorum.Bu yüzden yemekten sonra vermem çok zor görünüyor

Mineladyy

Veterinere danissan daha iyi olur

SelinTuksal

dollfacepersian
evet kuru mama veriyorum. kuru mama verdiğim için süte ihtiyaçları olmadığını düşünmüştüm ama yanıldığımı farkettiğimde (dün gece çok geç saatlerde) 3 tatlı kaşığı suya 1 tatlı kaşığı süt tozu şeklinde (belki biraz daha fazla çünkü suyu biraz göz kararı koydum) karıştırıp onu küçük bir kaba aktararak önlerine koydum hemen içmeye başladılar. süt içmeyi bırakıp oynamaya başladıklarında vitamin vermeye çalıştım ancak kokusundan dolayı tadına bakmadılar bile. ben de sütlerine karıştırdım. sabah kalkıp yanlarına gittiğimde süt bitmişti. bence kediler neyi ne kadar yiyeceklerini bilen hayvanlar o yüzden çok karışmıyorum ne kadar süt içtiklerine

ursaminor
nası çıktığı hakkında çok fikrim yok ama benim kedilerimden biri kapının üstüne çıkmıştı çok korktum ama sonra bi eşyanın üstüne pıt diye atlayınca aşırı rahatlamıştım :D

patili

benim kız da en olmayacak yerlere bir sıçrayışta atlar. iran kedisi demeye bin şahit. birde çocukkenki halini düşünün şuan böyleyse. :pp

dollfacepersian

Patili
Benim oğlumda iran kedilerine göre baya atletik. Dün veterinerdeyken sedyeden aşağı atladı,veteriner panik oldu,bacaklarına bir şey oldu diye korktu. Ben de sorun yok,bu hep yaptığı bir şey dedim. Çok şaşırdı:)