Kedilerimize Yazın Serinlemek İçin Yapabileceklerimiz ?

duman_cat_world

Soru değil, bilgilendirme postu. 👇👇Bu konu hakkında çok soru görüyorum, topluca cevaplayayım dedim.

Bildiğiniz üzere yaz ayındayız ve kedilerimiz sıcaktan çok bunalıyor ( biz de :D )
Peki kedilerimizi serinletmek için neler yapabiliriz? 🤔 Haydi beraber bakalım.

• Klima/vantilatör açabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; kedinizd DOĞRUDAN hava vurmasın.

• Bu nokta kedinizin sağlığı açısından da önemli. Kedi, bol bol temiz ve taze su içmeli. Kabını her gün tazelemelisiniz. Yok ben bunlarla uğraşamam diyorsanız ve paranız varsa direkt kedi su pınarı alın. 😊

• Bu da bol su tüketimiyle alakalı bir madde. Kediniz ne yaptıysanız çok su içmiyorsa, yaş mama veya kedi çorbası ile takviye yapabilirsiniz. Yaş mama zaten veriyorsanız, sıklığını arttırabilirsiniz.

• Kediniz bundan hoşlanıyorsa bir pamuğu ıslatıp suyunu sıkın. Hafifçe tüylerinin üzerinde gezdirin. Ferahlatacaktır. 🧡🌼

ÖNEMLİ NOT: KEDİNİZİ YAZIN TIRAŞ ETMEYİN!!! Tüyleri kediyi yazın sıcaktan korur yani korumasını kaldırmış olursunuz. Ayrıca kediniz çok stres olur.

Herhangi başka bir sorunuz varsa, cevaplamaktan memnun olurum. Başka eklemek istediğiniz maddeler varsa, fikirlere açığım. 😊 Patili dostlarımızla mutlu bayramlar dilerim. ❤️❤️

19 CEVAP

duman_cat_world

Gimlihanim
Ne demek rica ederim 🤗

deniznergis

etçil bir hayvana neden kuru mama vereyimki ,kuru mama kedimin doğasına yaşam evresine aykırı .ben kendim nasıl bir ömür bisküvi yiyerek yaşayamazsam. kedime et unu ,nişasta yedirene kadar yaş mama veririm en azından ne yedigini bilirim .

duman_cat_world

deniznergis
Dediğinizi anlıyorum o zaman barf beslenme yöntemini deneyebilirsiniz. Sadece yaş mamalarla beslenmesi doğru değil. Dediğim gibi çiğ besleyebilirsiniz.

duman_cat_world

deniznergis
Kuru mama kedimin doğasına aykırı demişsiniz. Bu arada haklılık payınız var lakin, kediyi eve almak, kısırlaştırmak vs. doğasına aykırı değil de, kuru mama vermek mi aykırı? Zaten evdeki kedilerimiz doğal beslenmiyor ve doğalarına göre yaşamıyorlar. Ancak kuru mamaya gelince kedimin doğasına aykırı diyorsunuz.