Kapalı Mı Açık Mı Kum Kabı Kullanmalıyım?

Ezgisn

Anket

Kapalı kum kabı
(23 oy)
Açık kum kabı
(12 oy)
Toplam (35 oy)

Arkadaşlar merhaba kedim 5 yaşında yaklaşık 5 kilo kadar bunca zamandır açık kum kabı kullanıyorduk fakat kum kabını yenileyeceğim acaba kapalı kum kabı daha mı kullanışlı olur kumunu her gün temizlerim günde 2 sefer aldığımda oluyor benim için ve onun için ne gibi eksileri artıları olur kullanan arakadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻

20 CEVAP

Mia_elsaa

Kapali olması daha iyi olur kokuyu daha iyi hapseder ve kedide kendini daha rahat hisseder temizlik konusunda gayet rahat edersiniz zaten kolaylikla kapağı çıkıyor

Rapisa

Ben kapalı kullanıyorum ama kağağını çıkarttım öyle kullanıyorum çünkü bir kedim kapalı tuvaleti kullanmıyor. Stres sonrası böyle tepkiler verebiliyorlar. Kapalı alın bence zaten kapağını iptal edebilirsiniz

Merhabalar, kediler karanlık ve kuytu alanları severler. Açık tuvalet kullanmanız durumunda rahat edemeyeceğini düşünüyorum. Aynı zamanda kumu eşelerken dışarı fırlatabilir, bu durumda çok rahatsız olur. Ortam içinde koku problemi yaratabilir açık tuvalet. Günlük kürekle temizlediğinizde koku problemi olmaz kapalı tuvalettede. Eğer rahatsız olurlarsa bu durumu anlarsınız zaten.

Ezgisn

Kokudan ziyade onun kapalı alanda daha rahat yapabileceği mantığıyla kapalı mı alsam diye düşündüm bizim biraz çiş problemimiz varda belki kapalı olursa kediler severler kuytu şeyleri daha çok gitmek ister diye düşündüm de çekiniyorum çünkü bu kezde ben temizlerken zorluk çeker miyim ya da takip edemezsem küçük alanda o kokuyla yapmak istemez yavrum diye düşündüm açıkçası bilemedim ama cevaplarınız için teşekkür ederim 🌸

waldorfie

@diablerose sizin kediniz oyle yapinca kedilerin dogasi degismiyor. kediler tuvaletlerini yaparken savunmasiz hissettikleri icin ne kadar gizli kuytu disariya kapali olursa o kadar rahat ederler.