Saldırgan Kedi

merhaba. 3-4 gün önce bebekliğinden beri baktığım 4 yaşındaki kedimin saldırısına uğradım. ancak her günkü ufak pati atmalar, tırmalamalar ve ısırmalar gibi değil. baştan olayı anlatacağım, biraz uzun olacak ama lütfen okuyun.

kedim bana saldırmadan sadece iki dakika önce kendi isteğiyle kucağıma gelip sevdirdi. kedimi kucağıma alıp biraz sıkıştırdım ama bu asla canını yakacak kadar sıkı değil, öperken severken sıktığınız gibi bir sıkma ve kedim buna alışık, çoğu zaman sesini bile çıkarmaz. o zaman da çıkarmadı ancak her şey onu koltuğun kenarına bıraktığımda başladı. kuyruğu şarjdaki telefonuma çarptı ve kablo çekiştirince yere düştü. kedim bir anda kafayı yedi, bağırarak bana saldırmaya başladı, başka kedilerle ya da köpeklerle kavga eder gibi çığlık atarak saldırmaktan bahsediyorum. bunu daha önce iki kere daha yapmıştı ancak ikisinde de evde arkadaşlarım vardı. birisinde arkadaşım sevmeye çalışmıştı ve biraz ısrarcı davranmıştı, kedim kaçmıştı. arkadaşım tuvaletten çıktıktan sonra ayaklarına saldırmıştı, morluklar bırakmıştı. ikincisinde ben arkadaşıma beni sinir ettiği için tırnak makası atmıştım, o kedimin önüne düştü ve kedim yine kendini kaybedip arkadaşıma saldırdı, bu sefer bana da zarar vermişti ama ben bunları evde yabancı olmasına yordum. kedimi asla vermeyi düşünmedim.

ama bu son seferi korkunçtu. telefon yere düştükten sonra iki kere bana bu şekilde saldırdı, pek bir hasar veremedi ancak üçüncü seferde ensesinden tutmak zorunda kaldım çünkü asla sakinleşmiyordu ve yüzüme saldırmasından korktum. eğer sesimi yükseltirsem daha da sinirleneceğini bildiğimden olabildiğince de sakin konuşmaya çalışıyordum ama en ufak hareketimde beni yolmaya ve ısırmaya çalışıyordu. beni köşedeki tekli koltuğa sıkıştırdığı için kalkıp başka odaya da kaçamıyordum, yakaladıktan sonra kalkmaya çalışıp onu başka bir odaya götürmeyi düşündüm ama bu girişimimden sonra beni mahvetti. her yerimi morluk içinde bıraktı. annemi aradım o gelip kurtardı.

29 CEVAP

Barınaklar ölüm demek. Kedileri diri diri anestezi vermeden kisirlastiran yerler. Kediniz ani seslerden çok korkuyor belli ki bunu da kaçarak değil saldırarak gösteriyor. Kedi psikolojisiyle ilgilenen vet.ler var. Antalya hayvanseverler gibi sayfalar vardır oralara sorun en azından güvenli bir yer olup olmadigini

Renklipati

Öncelikle çok geçmiş olsun ikiniz içinde üzüldüm, fakat bundan 1,5 2 ay önce 6.kattan düşmüş soru açmışsınız bu onun için büyük bir tranva olmuş zaten acı çekmiş şimdi ise sese yada düşen birşeye karşı tepki vermiş,TLF düşmüş kabloya takılmış kediniz düşmüş yine o olayı yaşamış düşmek korkusu..
Bizimde başımıza gelse 6.kattan dussek bir daha balkona çıkmayız kolay değil onun için de.. kesinlikle piskolojik tedavi gerekiyor kediniz için ama artık anneniz eve almıyor umarım iyi bir yer bulunur tedavisi yapılır düzelir

FfUuRrKkAaNn

lütfen sahiplendirin barınak ve sokak hayvanlar için ölümdür

@simbakedi neden hemen saldırganlaşıp suçlu aramaya çalışıyorsunuz? defalarca belirttiğim gibi ben kedimi çok seviyorum, annem evde hayvan beslemeye karşı olmasına rağmen bir şekilde iki kere aynı şekilde saldırmasına rağmen evde tutmayı başardım. aldığım üç kuruşluk harçlığı ona harcadım, şimdi elimden bir şey gelse yine yaparım. ama yapamıyorum. kedim bana yaklaşmıyor ben kedime yaklaşamıyorum. günlerdir ağlıyorum bir çözüm yolu arıyorum yardım için buraya bile başvurdum sizin gibi insanlarla karşılaşacağımı bile bile ama yine de destek yerine köstek oluyorsunuz. kedimi aldığımda 15 yaşında çocuktum cahilliklerim oldu ama bir şekilde hayatta tuttum. ben ister miydim kedim apartmanlarda sürünsün? cidden ne biçim insansınız anlamıyorum.

blue_hpood

şimdi güncel cevaplara baktım, daha önce düşmüş bir kedi, üstelik kısır değil? dört yaşında ve kısır değil mi? çiftleştirdiniz mi yoksa her kızgınlığa girdiğinde beklediniz mi? her şekilde de ağır bir stres. barınaklardan söz ediyorsunuz ki gerçek bir hayvansever barınak demez, üzgünüm. size dokunacak belli ki ama üzgünüm, barınaklar iğrenç yerler, kediyi sahiplendirin, kısırlaştırma şartıyla. file de taktırmamışsınız ki belli ki hayvan bakabilecek sorumluluk sizde yok. acilen sahiplendirin. instagram üzerinden ilan açabilirsiniz, antalyadaki derneklere de ulaşın, acilliği belirtin, çevrenize de yayın, gerçekten bakabilecek ve maddi olarak yetebilecek birisi alsın, mümkünse 25 yaşından büyğk birisine sahiplendirin, hayvanı daha fazla yormayın.

arkadaşlar kedi sürekli kavga gürültü olan bir evde büyümedi. asla balkona çıkarmıyordum ben kedimi, babam balkonu açık unuttuğunda çıkmış ve düşmüştü. kimse yardım etmedi amerikadan bağış toplayarak ameliyatını yaptırdım. sadece savunmak için anlatmıyorum elbette hatalarım oldu dikkatsizliklerim oldu ama elimden gelen her şeyi denememe rağmen kedime verdiğim değerin yargılanması sinirimi bozuyor. barınakların anlattığınız kadar kötü yerler olduğundan kesinlikle haberim yoktu, seçeneklerimden derhal çıkardım. kedim için en iyisini istiyorum. kediyi kısırlaştırmayı defalarca denedim ancak her seferinde para eksiklikliğiyle karşılaştım, ülkenin hali malum. her neyse teşekkürler cevaplarınız için.

blue_hpood

kedinize verdiğiniz değeri elbette yargılarız çünkü kimse iki yaşındaki bir çocuğu balkonda bırakıp düşmesine sebep olan bir anneye sempati beslemez, sizin suçunuz. ayrıca kavga gürültü ortamında büyümüş olmasına gerek yok, özgürlükçü bir kediyse benim maya gibi, o zaman bir kapının kapanması bile kedinizi agresifleştirir. ayrıca dört sene çok uzun bir zaman, bunca süre kısırlaştırmamış olmanız maddi ve manevi olarak kedi bakamadığınızı, dolayısıyla sorumluluk almamanız gereken bir konumda olduğunuzu gösterir, özellikle annenizi ikna edemiyor oluşunuz. barınaklar korkunç yerler, instagram üzerinden derneklere ulaşırsanız yuva bulmanız kolaylaşır, yalnız yaşayan mümkünse bahçeli evi olan ve maddi olarak yetebilecek birine sahiplendirmenizi tavsiye ederim. başkası olsa kedisi için denemesini önerirdim fakat sizin gözünüzde kedi zaten gidici, çabalamayın..

blue_hpood

kedinize verdiğiniz değeri elbette yargılarız çünkü kimse iki yaşındaki bir çocuğu balkonda bırakıp düşmesine sebep olan bir anneye sempati beslemez, sizin suçunuz. ayrıca kavga gürültü ortamında büyümüş olmasına gerek yok, özgürlükçü bir kediyse benim maya gibi, o zaman bir kapının kapanması bile kedinizi agresifleştirir. ayrıca dört sene çok uzun bir zaman, bunca süre kısırlaştırmamış olmanız maddi ve manevi olarak kedi bakamadığınızı, dolayısıyla sorumluluk almamanız gereken bir konumda olduğunuzu gösterir, özellikle annenizi ikna edemiyor oluşunuz. barınaklar korkunç yerler, instagram üzerinden derneklere ulaşırsanız yuva bulmanız kolaylaşır, yalnız yaşayan mümkünse bahçeli evi olan ve maddi olarak yetebilecek birine sahiplendirmenizi tavsiye ederim. başkası olsa kedisi için denemesini önerirdim fakat sizin gözünüzde kedi zaten gidici, çabalamayın..

simbakedi

az bile soyledigimi dusunuyorum. kedinize yaklasamama sebebiniz tamamen kendinizsiniz. kedi 4 yasinda kisir degil, balkondan dusmus file vs yok. surekli gozetim altinda tutmak diye bir sey soz konusu degil. ihmaliniz sonucu hayvan bu hale dusmus. onu cok seven kimse de barinaga gondermez kusura bakmayin. arkadasimin teyzesinin kedisi surekli saldiriyor. sorunlari olan bir kediymis kucuklukten beri. 10 yasinda ve hala onlarla. demekki sorun sizde :) ozellikle de ona bu seyleri yasattiginiz icin daha da kotu olmus

Yagmuuuur

Piskolağa gitmeyi denedinizmi çünkü aynı insanlar gibi mutsuz bi evde büyürse yada evde sürekli bağırıp çağırırsanız çoçuk ta sizin gibi olur bi kerede kedide sorun arıcağına kendinden ara kedi 4 yaşındaymış 4 kısırlaştırsana daha önceden de olmuşmadem bi veterinlere götür dimi sakın barınağa bırakma hem ölür hemde piskolojisi dahada bozulur kedileri öldürebilir ilk önce kısırlaştır

bütün yazıları okudum ve çıldırmak üzereyim hem kediniz kısır değil hem 6.kattan düşmüş hemde barınağa vericeksiniz öylemi gerçekten yazıklar olsun daha çok şey yazardımda ayıp olmasın şimdi gidin doğru düzgün birine sahiplendirin bakın nasıl uysal olur o kedi

Merve7

Kesinlikle kısır olmamasının büyük payı vardır ve rica ediyorum sorumluluk sahibi insanlar hayvan baksın

inferi0r

Kediler insanlara savunma amaçlı saldırırlar sadece. Çünkü biz onlar için av değiliz. Tehdit hissederse saldırır.
Evet çok hatalarınız olmuş ama en büyük hatanız kisirlastirmamak. Önceki yazdıklarınızdan ne kadar sık kızgınlığa girdiğini gördüm. Bu kadar sık aralıklarla girmesi zaten yumurtalıklarında kist olduğunu gösterir.
Her kızgınlık kedi için stres demek ve kediniz sürekli stres altında.
600 tl 1000 TL arası kisirlasma ücretleri, uzun zamandır sizde olan kedi için bu parayı biriktirme bulma vs imkanınız olmaması çok garip.
Kedi sahiplenmek çok zordur. Köpekler gibi onlara istediğinizi yapamazsınız. İzni olmadan sevemezsiniz mesela.
Onun iyileşmesi için sizin tavırlarınızın iyileşmesi lazım.
Yorumun birine katılıyorum, jackson galaxy videoları izleyebilirsiniz, benim belalı kedim yani.
Göreceksiniz ki zihinsel bir problemi yoksa hiçbir kedi sebepsiz saldırmaz.

inferi0r

Ha bu arada tetanoz aşısı da olun.