Kedimin Alt Dudağı Şişti

Minnak53

Arkadaşlar merhaba ,
Benim minnağımın geçenler de yani 3,4 ay önce üst dudağında şişlik olmaya başlamıştı vete götürdüm alerjik ve antibiyotik iğne yaptı ve birkaç gün sonra geçti şuanda da alt dudağı şişmeye başladı iki fotosunu koyacağım şuan annemlerdeym veti farklı bir semtte ama ben anlamıyorum bu çocuğun dudakları neden şişiyor ayrıca geçmişte başlık açmıştım arka iki ayağında da patilerinin kenarında yaralar var kabuklanıp düşüyor ama zaman zaman şişiyor vet evimde birşeye bastığını söylüyor ama evde bir deterjan kimyasal birşey yok yani evi sildiğimde bile üstünden bir kerede durulama suyu ile siliyorum ve tamamen kuruyana kadar odada kapalı tutuyorum minnağı bugün burda farklı bir vete sordum mamadan olabileceğini söyledi vs vs ayrıca gittiğim tek bir vet var ama başka başka yerlere de aynı soruları soruyorum her vet farklı birşey diyor ve sanırım onlara güvenim azalmaya başladı minnağı bayramda açık vet bulamadığım için farklı bir vet götürdüm kusması ve isali vardı antibiyotik miğde koruyucu ateşi olduğundan ateş düşürücü ve vitamin yaptılar enseden değilde biraz popo üstünden iyileşti derken sırtında yara kabuğu farkettim kendi vetine götürdüm hikayesini anlattım iğneyi yanlış yaptıkları için derinin altında ilaç kalmış ve yara olmuş dedi orda da al baştan hergün 5 gün boyunca antibiyotik ve alerji iğnesi yapıldı bu alerjik iğnesileride kortizonlu olanlarından bu arada şimdide ağzı şişti artık götürmek istemiyorum habire iğne dayayıp duruyorlar yada yarın ağzı için tekrar götürücem ama sonuç alamıyorum sinirlerim bozuluyor napıcamı şaşırdım çok uzun oldu biliyorum;(

38 CEVAP

Cotontzu_Siri

Evdekilerden kullanırım belki. Ama önce istanbula dönmemiz lazım, yazlık aynı zamanda halamların da olduğu için hoşlanmazlar kullanmamdan.

Minnak53

Mehmet24us, ursaminor, reyyanhan,
Cotontzu_Siri hepinize verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştınız bana bayağı bir evet hepimiz aslında bir hekim değiliz ama başımıza geldikçe öğrenip yorum yapıyoruz ve eminim herkes burda derdini paylaştıktan sonra mutlaka bir vete gidiyordur..ben bugün neler yaşadım paylaşıcam eklemem gereken foto olucağı için yeni konu açıp orda. Devam edelim mi burdan tekrar nasıl foto yükleniyor bilmiyorum ( not ellerini yüzüne kapayan maymun emojisi)

su an kedinizin durumu nedir nasil bir tedavi uyguladiniz acaba? ayni soeunu yasiyoruz hatta ilk zamanlar fark etmemisiz sizinkinden daha cok sisik bizimkisi

Eymentalay

Benimkine de aynı şey olmuştu veteriner dedi ki kedi apnesi oldu tırnağını geçirdi şişlik kendiliğinden geçer vitamin takviyesi yaptım geçti

busear

Benim kedimin dudağı şişip patileri yara oluyordu tahıllı mamayi kestim nd nin tahılsızını kullanıyorum.imunex şurup bağışıklık güçlendiriyor onu veriyorum.

berceste03

Birebir aynı sorunu yaşıyoruz.dudağı sık sık şişiyor, patilerinde yaralar oluyor ???? hekimimiz net birşey söylemiyor...

Minnak iyileşti mi acaba benim şansım da aynı durumda offffffff

SelinTuksal

yani vitamin verin kedinize

Minnak53

Mehmet24us;
Şöyle ki hills balıklı kullanıyorum geçen aylarda rc tavuklu kullandım ve öbek öbek tüy dökmeye ve aşırı kaşıntı oldu tekrar hillse geri döndüm kendi dr dedi ama şuan da aşırı bir kaşıntı ve tüy dökümü yok ama sırtında bir yara kabuğu arka ayak patileri şiş ve şimdide alt dudağı fotodaki gibi şişti.
Bilmediğimden soruyorum tahılsız mama işlem görmemiş mama mı oluyor nd acana yada orijien bu üç mamadan tahılsızı denicem yavaştan ama hangisi daha karar veremedim geçenlerde konu açıldı yardımcı olmaya çalıştılar ama bu kedime ben napıcam ayda 5 kez en az vet ziyareti yapıyoruz birde nette gezinirken şöyle bir blog yazasını gördüm.
http://gulinkittiesland.blogspot.com.tr/2013/11/kedilerde-gda-alerjileri.html?m=1

Minnak53

Selintuksal;
Gimcat multivitamin kullanıyorum ..

Mehmet24us;

Bunun dışında yaş mama her çeşit denedim sadece koklayıp gidiyor yumurta peynir haşlanmış tavuk hepsini denedim asla bakmadı bile koklayıp gitti sadece kuru maması ve suyu bu kadar birde sevdiği multivitami var :(

Minnak53

Mehmet24us; yardımlarınız için teşekkür ederim yarın sabahtan bir götüreyim umarım nokta atışı yapılarak sorunun ne olduğunu bulurlar alerjik durumuyla alakalı kan tahlili isterlerse hemen yaptırırım bir adım güvenim olur ordakilere ama az önce nette gereksiz röntgen alakasız teşhis koyup gönderiyorlar yorumlarla dolu bakalım nolucak ;(

Cotontzu_Siri

Ben ucuz plastik kap kullanıyorum :/

Sselin1

Ben de kedilerimin birinde aynı sorunu yaşıyorum durumun alerjik olduğunu biliyorum ama ne yaptıysam gecmedi kortizonu denemek istemiyorum ama son çare o gibi görünüyor siz nasıl bir tedavi uygulattınız

PsLuna

Çok geçmiş olsun. Plastiği ne kadar yıkarsam yıkayım yağlı kalıyormuş gibi bi his bırakıyor bana da. Seramik mama kapları bütçeyi zorlayabilir. Çorba kasesi yerine geniş ağızlı büyük çerez cips tabakları var seramik. Derinlik açısından mama kaplarına daha çok benziyor. Bi de daha ağır oluyor. Benim kedimin gömme huyu var ama onu kaydıramıyor mesela.

Benim sorunuza istinaden başka bi sorum olacak. Konuyla ilgili bilgim yok. Ben yanlış anlamış da olabilirim. Alerji diyorlarsa antibiyotik iğnesi ne alaka? Bu veterinerler test falan yapmadan antibiyotiği nasıl yapıyorlar? Gerekli mi İğne yapmış olmak(iğne başı para almak ) için mi yapıyorlar? Anlamadım ben

satinalmayin

benimde egzotik shorthairim var birebir aynısı dudakta şişme hatta üst kısmında granulom ve arka ayaklarda şişme ve kabuklanma hatta basmada zorluk hepsi vardı bende alerjik olduğunu duşünüyordum mama değişikliğine gittim birde ne alaka anlamıyorum bir parazit ilacı kullandım geçti ama çok uzun süre dudakta yara bir yerde çıktı geçti diğer yerde çıktı ayaklarınada batikon sürüp yalamasın diye bekledim sonra mantar kremi sürdüm tamamen benim çabalarımla geçti vete görürmedim şuan hiç bir sıkıntısı yok vetler fib corona herpes calici virüs diyebilir korkmayın.