Kuru Mamaya Alıştırmak Lütfen Yardım Ediin !!

mia1598

Arkadaşlar kedim 2.5 aylık ve 3 haftadır bizde geldiği gün hiçbir şey yemedi ben ona birkac tane kuru mama götürdüm öyle yedi.eski sahibine sorduk bir ıslak mama verin ona hayir diyemez sizin evde de yemek yemeğe alisir dedi islak mamayı afiyetle yedi bitirdi ama aksam yine kuru mama yemedi internete baktım kuru mamayi ılık su ile islatmak ıslak mama ile karıştırmak falan vardı. bende ılık su ile islattim o zaman yedi. ve 3 haftadir da mamayi islatinca yiyor eger yeterince islak degilse yine yemiyor .suan sorun değil ama okullar açılınca sabah cikip öğlen gelecegim o sirada kuru mama yemesi gerekiyor.nasıl aliştirabilirim sizce.bir süre aç kalırsa yer diyorlar bugün denedim ama birkac saat sonra dayanamadim yine ıslatıp verdim lutfen yardim ediin :(

20 CEVAP

TarcinBey

Yaş mama vermeyin. Direk kuru mamayi koyun acikinca mecbur yer

kaanpolat

Bence mamasıyla alakalıda olur royal canin baby cat kullanmanızı tavsiye ederim bizimkinde yemiyordu kuru mama royal canin baby cat en küçük taneli mama çok rahat yer bence

miam8976

Ben hiçbir şekilde kuru mama yediremiyorum arkadaşlar yardım edin sadece ılık suyla karıştırınca yiyor :(

Poficann

Benim kedim de yavruyken kuru mama veriyordum yemiyordu ,ıslatıp veriyordum sonra Yavaş yavaş alışmaya başladı kuru mamaya

berko34

kediniz için yavru kesi maması vermenizi öneririm