Önemli

yanik_kedi

Arkadaşlar hepinize iyi geceler siteye uzun zamandır giremiyorum çünkü veterinerlerle uğraşıyorum oturduğum binanin karşı apartmaninda yaşlı bi teyze var kapimi çaldı benim hayvansever olduğumu biliyor bi kedi getirdi bana ayakları tutmuyor dedi ben bakamam eşim istemiyor dedi sokağa da atamiyorum sen bakar misin dedi hayır demeye gönlüm razi gelmedi yanık çok çabuk kabullendi hatta onu yalıyor yanında yatıyordu fakat bi kaç hafta içinde kedinin çok iştahsız olduğunu fark ettim aldığım gibi veterinere götürdüm veteriner test yaptı emara soktu herşeyine bakıldı ve fip olduğu ortaya çıktı o esnada aklıma direk yanık geldi ve burnumun direği sızladi çünkü fip hastalığının bulaşıcı olduğunu biliyordum hemen eve gidip yanığı da veterinere teste götürdüm korktuğum olmuş yanık da fip çıkmıştı ama ne hareketliliğinden biisy kaybetmisti ne iştahimdan fakat yeni kedi (bal) günden güne kötüye gidiyordu altına kaçırıyor yemekğini ve suyunu ven içiriyorum yanık da yaliyor onu ilaç kullaniyorum inşallah bal iyi olacak...yaniğa gelince üç ayri veterinere götürdüm yaniğa yalnızca immum44 vitamin verdi bunu kullansin yeter dedi 3 veterinerdr yanığın bağişiklilığinın gayet güçlü olduğunu kolay kolay biisy olmayacağıni söyledi hergun hills ad yaş mama veriyorum ikisinede geceleri ciğer haşlayıp veriyorum doktor tavsiyesiyle kuru mama olarak n&d kullanıyorum bunun dışında bu hastalığı bilen ve tavsiyesi olan var mi merak edenler hastalığın adı var sadece yoksa bi belirti yok şu an inşallah olmaz da bal için de elimden geldiğince uğraşıyorum umarım iyileşir daha kötüye gitmeden...

26 CEVAP

bskkrky

Siz fib için hangi testi yaptırdınız acaba

Anonymus552223

Konu cok eski, ama okurken cok uzuldum ve merak ettim, kediler iyilesti mi? Sokaktan eve hasta kedi getirenlerin korkulu kabusunu yasamissiniz.

yanik_kedi

Mia1598 iyi dilekleriniz için teşekkürler

Merhaba kendinizin son durumu nedir vibragen omega verdiniz mi? Ameliyat oldu mu?

Ozelhatice

Aynı şey benimde basima geldi sokakda yarali kediyi eve aldîm veteriner de 15gun tedavi oldu 1ayda evde baktım ve iyilesti bu arada ilan açtım sahiplendirdim 1hafda sonra sahiplen kız aradı kedide ıslak fip çıktı neden söylemediniz dedi veteriner hic birsey demedi bana hep saglikli dedi benim de evde kedim var kahroldum yasdigim o sitresi anlamam allak bullak oldum ve kedimi veterine gorirdum baska muayne etti tahlil yaptirmadım gayet iyi dedi dusunmek istemiyorum çok temiz bakiyorum bu arada kedim 2bucuk yasında hersey yolunda isdahı iyi oynuyo yani ne yapmalıyım mama olarak destek vitamin olarak ne onerirsiniz porplan kullanıyorum kısırlastirilmiş kuru birde ıslak mamayı kestim zayıflamsı gerekiyormus kilo aldı bilen biri yardımcı olursa sevinirim şimdiden tşk ediyorum

Ozelhatice

Birde sunu merak ediyorum sokak hayvanlarına mama dagitiyorum yani bunlarla temas yada dokunmak sevmek bi risk oluyormu benim kedime yani hani arkadışın kesini seve bilirmiyim yada bende tasiyomuyum?

bskkrky

Öncelikle hepinize geçmiş olsun. Rabbim acil şifalar versin. Benim kedime de fib demişlerdi bulduğumda 40 günlüktü pireleri vardı veterinere gittik. Kanlı ishal vardı 4 gün antibiyotik tedavi uyguladılar. Hep karnının şişliğini söyledim gaz dediler sonra daha uzman bi doktor karnından sıvı çekti ve fib dediler orda zaten benim elim ayağım kesildi üstüne tüm belirtileri böyle böyle olucak diye anlatmaya başladı ve ben veterinerden eve kadar hıçkıra hıçkıra ağladım artık nefes almakta zorlanıyordum. 2 gün sonra falan tekrar su çekmek istediler bu sefer su gelmedi. Normalde kedilerin karnı kuru olduğundan bunu direk fib olarak değerlendirdi. O süre tarçınla ilgili bi sıkıntı olmadı ve veterinere gitmedik. Aradan 1 aya yakın zaman geçti ve kanlı ishalle başka bir veterinere götürdüm önceden olanları anlattım veteriner baktı karnında sıvı yok ama dışkıdan test yapabilirim dedi. Dışkıdan corona virüsü testi yaptırdım fib olan kediler dışkıdan yayar corona virüsünü dedi ama tarçının dışkısında bu negatif dedi. Bağırsaklar güçsüz dedi hills i/d mama kullanıyoruz şimdi immuneks ve flagly şuruplarını kullandık. Pro plan bağırsak güçlendirici. Bundan sonra sadece 1 kere kanlı dışkılama oldu sonra herşey yoluna girince karma aşıya başladık. Aşıdan sonra da gayet iyiydik şuan yine kanlı dışkı yaptı ama ne ishal ne de katı orta bişey. Ve yine gidicez. Her seferinde parazit olabilir diyor.

bskkrky

Ve şuan tarçın 1 kilo 700 gram 5 eylül 2018 doğumlu 94 95 günlük falan. Bu gelişim geriliği mi oluyor. Boyu uzun fakat zayıf. Ve yemesi su içmesi oyunu gayet güzel

sibelsimal

@dollfacepersian Benim de kedim corona taşıyıcısı. Feliferon isminde bi ilaç verdiler ve Türkiye de yok malesef.Rusya ve Ukraynada varmış.Burada temin edebileceğimiz biyer biliyor musunuz kesinlikle çok iyi bir ilaç ve almam gerek. Eğer katiyen bulamazsam son çare Rusyadan getirtmek olacak. Bakırköyde ismini verdiğiniz Ece hoca nın temin ettiği ilaç müadili gibi bişeyi mi oluyor anlamadım?

MELTOM

Merhabalar, Virbagen Omega Ankara'da Petsmile'dan temin edilebiliyor.

http://www.petsmile.com.tr/virbagen-omega-pet-smileda/

Kedisini ıslak fipten kurtaran varsa ne olur tedavi yöntemini yazsın :(