HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46783 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Akita İnu Sahiplenme İlanları

Eski zamanlarda Japonya’da saraylarda koruma köpeği olarak kullanılan Akita İnu ırkı köpekler güçlü bir görünüme sahiptir. Korumacı, sadık ve cesur bir köpek ırkı olan Akitaların güçlü fiziki özellikleri nedeniyle tarih boyunca özel bir yere sahip olduğu bilinir. Ailesine karşı sadık ve her zaman sevecen bir yapıda olan Akita İnu cinsi köpekler istedikleri yaşam alanına sahip olduklarında her zaman şefkatli, eğlenceli ve neşelidirler. İlgiyi ve sevgiyi kendi üzerinde toplamayı severler ve kendilerine olumlu yaklaşılması önemlidir.

Neden Akita İnu Sahiplenmelisiniz?

Sadakati ve arkadaşlığı ile ön plana çıkan Akita İnu masum ve sevimli olmasının yanı sıra sert ve yırtıcı bir ırk olma özelliğindedir. Ailesine sadık ve mükemmel koruyuculuk yapan Akita İnu cinsi köpekler çok temizdirler ve kediler gibi kendilerini temizleyebilirler.

Akita İnu Apartmanda Yaşar Mı?

Akita İnu cinsi köpekler açık alanda yaşamaya ve özgür olmaya alışıktır. Akita İnu yavruları zihinsel gelişimleri sırasınca bolca temiz havaya ve farklı zeminlere basmaya ihtiyaç duyarlar. Sağlıklı olmaları adına egzersiz gereksinimlerinin karşılanması gerekir. Akita yavruları sahiplenildiğinde tuvalet eğitimi oldukça zahmetsiz şekilde verilebilir. Çocuklarla ya da başka hayvanlarla bir arada yaşayacak olmaları durumunda yavruluk dönemlerinde sosyalleştirilmeleri gerekir. Çocuklu aileler için doğru bir seçenek olan Akita İnu cinsi köpeklerin bahçeli bir evde yerleştirilmesi daha doğru olabilir.

Akita İnu Bakımı Zor Mudur?

Akita İnu köpek sahiplenme kararı alan kişilerin düzenli ve önemli bir bakım yapmak için yeterli zamana sahip olmaları gerekir. Tüyleri düzenli olarak fırçalanmalı, düzenli ve bol egzersiz yaptırılmalıdır. Beslenmesinin düzenli ve saatlerine uygun yapılması Akita İnu cinsi köpekler için önemlidir. 4-7 aylık süre içerisinde hızlı bir şekilde geliştikleri için kemiklerinde bozukluk oluşmaması adına kaliteli beslenmeleri gerekir.

Köpek sahiplendirme ilanları arasından Akita İnu köpek ilanları filtrelemesi ile yeni yol arkadaşınıza kavuşabilirsiniz. Köpek sahiplendirme sürecinin ardından onunla yepyeni bir hayata adım atabilirsiniz.

Devamını Göster »