HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46781 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Alman Çoban Köpeği Sahiplenme İlanları

Zorlu şartlara dayanıklılığı ile ön plana çıkan Alman çoban köpekleri zeki ve eğitilebilir olmaları nedeniyle dünyanın en popüler ırkları arasında yer alırlar. Aileler için ideal özellikleri taşıyan Alman çoban köpeği yabancılara karşı temkinli olması nedeniyle son derece iyi bir bekçi köpeğidir. Tehlike anında sahibine haber vermeleri ile de bilinen Alman çoban köpeği doğru eğitim ile mükemmel hünerlere sahip olan türlerdendir.

Neden Alman Çoban Köpeği Sahiplenmelisiniz?

Sahibine bağlı ve itaat eden bir cins olan Alman çoban köpeği iyi bir eğitim aldığı takdirde harika bir arkadaş ve mükemmel bir koruyucu olabilir. En zeki ırklardan biri olup çocuklarla da çok iyi anlaşır. Özellikle küçük yaşlardan itibaren bir arada olduklarında çocuklara karşı tahammüllerinin çok yüksek olduğu bilinir. Sakin ve iyi huylu olurlar; ailelerine karşı saldırgan ve agresif tavırlar sergilemezler. Bu özellikleri nedeniyle Alman çoban köpeği çocuklu aileler için en doğru seçimlerden biri olarak kabul edilir.

Alman Çoban Köpeği Apartmanda Yaşar Mı?

Alman çoban köpeği genelde sesini yükseltir, havlayarak ya da uluyarak iletişim kurmak ister. İç güdüleri fazla gelişmiş olduğundan her tür sese karşı çok dikkatli olur ve havlayarak tepki gösterir. Apartman daireleri bu cins için çok uygun değildir. Ancak doğru bir eğitimle apartman hayatına başarılı bir şekilde adapte olabileceği ifade edilebilir.

Alman Çoban Köpeği Bakımı Zor Mudur?

Alman çoban köpeği için de diğer köpek türlerinde olduğu gibi düzenli bakım uygulamaları gerekir. Ölü tüylerden ve deriden kurtulması için haftada bir ya da iki kez taranmalıdır. Düzenli egzersizlerle formda ve sağlıklı kalması sağlanmalıdır. Yaşamı süresince kaliteli köpek mamaları ile ihtiyaçlarına uygun beslenme gerçekleştirilmelidir.

Köpek sahiplenme kararı veren kişiler köpek sahiplendirme ilanları arasından tercih ettikleri özelliklere sahip köpeklere ulaşabilirler. Köpek ilanları Alman çoban köpeği olarak sınırlandırıldığı zaman fiziksel ve karakter özelliklerinin yanı sıra zekasıyla da herkesin sevgisini kazanmayı başaran bu ırka dair köpek sahiplendirme ilanlarından kendilerine en uygun olanı seçmek mümkün olur.

Devamını Göster »