HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46781 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Border Collie Sahiplenme İlanları

Dünyanın en akıllı köpeklerinden biri olan Border Collie cinsine mensup patili dostlarımız çok enerjik hatta yerinde duramayan bir türdür. İtaat konusunda başarılı olduğundan çok hızlı eğitilebilirler. Övgüyü çok severler. Enerjileri fazla olduğundan sürekli hareket halinde olmayı isterler. Çocuklarla araları iyidir. Ancak bazıları çekingen olabilir. Bu durumda küçükken sosyalleştirilmeleri gerekir. Gün boyu bir kenarda sakin sakin oturacak bir köpek olmadığından zaman sorunu olan kişiler için uygun değildir. Tecrübeli ve önceden köpek besleme deneyimi olan kişiler ile çok daha mutlu olabilirler.

Neden Border Collie Sahiplenmelisiniz?

Akıllı ve cesur bir ırk olan Border Collie cinsi köpekler aileleri ile güçlü bir bağ kurarlar. Enerjik ve sevgi doludurlar. Oyun oynamayı severler. Akıllı ve azimli oldukları için kolay eğitilirler. Birçok hareket öğretilebilecek şekilde yeteneklidirler. Oyalanmalarını sağlayacak aktiviteler olduğu sürece diğer hayvanlarla ve çocuklarla iyi anlaşırlar. Enerjilerini atamadıkları durumlarda çocuklara karşı agresif davranışları söz konusu olabilir. Sahiplerinin onlara düzenli olarak vakit ayırmaları ve yorulmalarını sağlamaları son derece önemlidir. Gerekli vakit ayıramayacak olan kişilerin Border Collie cinsine mensup köpekleri sahiplenmemesi önerilir.

Border Collie Apartmanda Yaşar mı?

Border Collie ev içerisinde oldukça hareketli olacağı için apartman hayatına uygun değildir. Büyük bir bahçe en uygun yaşam alanıdır. Sıcak ve soğuk iklimlere kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Border Collie Bakımı Zor mudur?

Bakımları genel olarak zor değildir. Haftalık taranması ve fırçalanması gerekli olmakla birlikte tüy dökme zamanlarında bu sıklığın artırılması gerekir. Yalnızca ihtiyaç olduğunda banyo yaptırılması yeterlidir. Kenelere karşı kulaklarının içleri kontrol edilmelidir. Ağız enfeksiyonu geçirme riskleri fazla olduğundan dişleri düzenli olarak fırçalanmalıdır. Egzersiz ihtiyacı giderilmezse sağlık sorunlarına neden olabilecek kötü huylar edinebilir. Sıkıldığı zaman eşyalara zarar verebilir.

Köpek sahiplendirme yapacak olan kişiler verdikleri köpek sahiplendirme ilanları ile hayvan dostlarını yeni yuvaları ile buluşturuyorlar. Siz de Border Collie köpek ilanları şeklinde yaptığınız aramalar ile son derece zeki patili dostunuza kavuşabilirsiniz.

Devamını Göster »