HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46783 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Dogo Arjantin Sahiplenme İlanları

Atletik yapılı Dogo Arjantin’ler tetikte bir ifadeye sahip gözleri ile dikkat çekerler. Mükemmel bir bekçi köpeğidirler. Kuralcı ve tutarlı bir sahip tarafından yetiştirilmeye ihtiyaçları vardır. Yetişkinleri agresif özellikler sergileyebilirler. Ancak kışkırtılmadıkları sürece saldırganlık ya da meydan okuma türü davranışlar sergilemezler. Sosyalleştirilmesine ve itaat eğitimlerine erken başlanması gerekir. Dominant bir karaktere sahiptir. Tehlike sezdikleri zaman saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bu nedenle bebekli ailelerin Dogo Arjantin’lerin bakımını üstlenmesi önerilmez.

Neden Dogo Arjantin Sahiplenmelisiniz?

Ailesine bağlı, akıllı ve oyuncudurlar. Çocuklarla ve tüm aile fertleriyle iyi anlaşırlar. Öpülmeyi ve kucaklanmayı çok severler. Oldukça zeki olmaları sebebiyle kolayca eğitilirler. Yavruluk dönemlerinden itibaren birlikte bulunduğu evcil hayvanlarla gayet iyi anlaşabilirler. Enerjilerini atacakları aktiviteler için imkan sağlanmazsa davranış bozuklukları oluşabilir. Karakter özelliklerini tamamen yetiştirilme tarzları belirler. İlk kez köpek sahiplenecek olan kişiler karar vermeden önce karakterlerine uygun olup olmadığını detaylı bir şekilde düşünmelidir.

Dogo Arjantin Apartmanda Yaşar mı?

Dogo Arjantin cinsi köpekler çok fazla havlamadıkları için apartmanlarda bakılabilecek cinslerden biri olarak kabul edilir. Ancak egzersiz ihtiyaçlarının fazla olması geniş alanlara ihtiyaç duymalarına neden olabilir. Bu açıdan değerlendirildiğinde bahçeli ve müstakil evlerin Dogo Arjantin cinsi köpekler için daha uygun olduğu söylenebilir.

Dogo Arjantin Bakımı Zor mudur?

Egzersiz ihtiyaçları çok fazladır. Günde en az bir kez ve bir saatten az olmamak koşuluyla hızlı ve yorucu şekilde gezdirilmeye ihtiyaçları vardır. Ev içerisinde de gezebileceği bir alan yaratılması gerekir. Koşabileceği küçük bir bahçe ya da balkon gün içerisinde rahat hissetmesini sağlayabilir. Tüyleri kısa ve bakımı kolaydır. Haftada bir kez taranması yeterlidir. Tırnakları uzadığı zaman içe doğru döner bu nedenle tırnak bakımı ihmal edilmemelidir. Çok soğuk ya da çok sıcak havalarda dışarı çıkmayı tercih etmezler. Kalça çıkığı bu türde en sık görülen rahatsızlıklardan biridir.

Köpek sahiplendirme ilanları incelemek, köpek sahiplenme ile yeni bir dost edinmek isteyen kişiler için en kolay yollarından biridir. Siz de köpek sahiplenme kararı aldıysanız Dogo Arjantin köpek ilanları sayesinde duruşu ile güven veren muhteşem bir yol arkadaşı edinebilirsiniz.

Devamını Göster »