HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46915 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Golden Retriever Sahiplenme İlanları

Öğrenmeye istekli olan Golden Retriever cinsi köpekler kolay eğitilirler. Ve bu eğitim sürecini çok eğlenceli bir hale getirebilirler. Uyumayı çok severler. Neredeyse günün yarısını uyuyarak geçirebilirler. Buna karşın oldukça hareketlidirler. Şımarmaya yatkın bir yapıları olduğundan zaman zaman kontrolden çıkabilirler. Bazen çok inatçı olurlar ve istekleri yapılana kadar vazgeçmezler. Yalnız kalmayı hiç sevmezler. Golden Retriever’lar korkak olduklarından en ufak sesten ya da cisimden korkup saklanabilirler. Enerjilerini boşaltmak için tut-getir tarzı oyunlar oynamaktan keyif alırlar.

Neden Golden Retriever Sahiplenmelisiniz?

Golden Retriever’lar akıllı, sakin ve cana yakındırlar. İyi eğitilebilirler ve tam bir aile köpeğidirler. Ailenin tüm fertleri ile sıcak bir iletişim kurabilirler. Gülümsemeyi çok severler. Çocuklarla da yetişkinlerle de diğer köpeklerle de iyi anlaşırlar. Çocuklu aileler için en uygun türlerden biri olarak kabul edilirler. Çok kıskançtırlar. Sahiplerini bir eşyadan bile kıskanabilirler ve dikkatlerini çekene kadar vazgeçmezler. Duygusal oldukları için bekledikleri ilgiyi göremezlerse depresyona girebilirler. Sahiplerini mutlu etmek onlar için neredeyse bir varoluş sebebidir bile denilebilir.Ev içerisinde dinginliği seven kişilerin Golden Retriever sahiplenmesi çok doğru bir karar olmayabilir.

Golden Retriever Apartmanda Yaşar mı?

Apartman hayatına uyum sağlayabilirler. Sosyal açıdan evin içerisinde aileleri ile birlikte olmaya ihtiyaç duyarlar. Geniş alanlarda oynamak isteseler de sahiplerine yakın olmak onlar için çok daha önemlidir.

Golden Retriever Bakımı Zor mudur?

Bakımları kolay olmakla birlikte tüylerinin taranması ve günlük egzersizlerinin ihmal edilmemesi önemlidir. Uzun tüylü oldukları için düzenli tarandıklarında tüy problemleri minimuma indirilebilir. Haftada 3-4 kez fırçalanmadıkları takdirde tüyleri topaklanabilir ve tıraş olmak zorunda kalabilirler. Oldukça iştahlı olduklarından mama porsiyonları yaşlarına ve aktivite sıklıklarına göre ayarlanmalıdır. En az 2-3 haftada bir banyo yaptırılmaları gerekir.

Köpek sahiplendirme ilanları farklı cinslerden pek çok patili dostumuzu kapsamaktadır. Bu nedenle Golden Retriever köpek sahiplenme kararı alan kişilerin Golden Retriever köpek ilanları özelinde araştırma yapmaları yol arkadaşlarına daha kısa süre içerisinde ulaşmalarını sağlayabilir.

Devamını Göster »