HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46783 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Jack Russell Terrier Sahiplenme İlanları

Avcılık içgüdüleri güçlü olan Jack Russell Terrier’ler çevrelerini gözlemlemeyi severler. Isırdıkları nesneyi bırakmazlar. Çok akıllıdırlar. Zaman zaman inatçı ve başına buyruk davranışlar sergileyebilirler. Bu nedenle eğitimleri kimi zaman zor olabilir. İnsan odaklıdırlar, yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Yalnız kaldıklarında ayrılık kaygısı yaşayabilirler. Tüm bireyleri çalışan aileler için doğru bir tercih olmayabilirler.

Neden Jack Russell Terrier Sahiplenmelisiniz?

Son derece aktif, eğlenceli ve cesurdurlar. Zeki, neşeli ve sahibine düşkün oldukları bilinen Jack Russell Terrier’ler ailenin tüm üyelerine düşkün olurlar. Ancak onunla en çok ilgilenen ve yemeğini veren kişi ile çok özel bir bağ kurarlar. Sahipleriyle oyun oynamayı çok severler. Dost canlısıdırlar ve çocuklarla araları çok iyidir.

Jack Russell Terrier Apartmanda Yaşar mı?

Ev içerisinde çok aktiftirler. Ancak enerjilerini harcamalarını sağlayacak oyunlarla, oyuncaklarla oyalanmaları ve zihinsel uyarılar sağlanabilirse apartman dairesinde yaşayabilirler. Bahçede köpek kulübesinde yaşamaya uygun değildirler. Evin içerisinde sahipleri ile birlikte olmaları gerekir.

Jack Russell Terrier Çok Havlar mı?

Jack Russell Terrier’ler kızdıklarında, mutlu olduklarında, herhangi bir şey istediklerinde kısacası her zaman için bir neden bulup havlarlar. Ancak bu durum eğitimle engellenebilir. Gerekli eğitim verilmez ve şımarma havlamalarına izin verilmeden kararlı bir tutum sergilenmezse gürültüden kaynaklanan ciddi sorunlara neden olabilirler.

Jack Russell Terrier Bakımı Zor mudur?

Bakımları oldukça kolaydır. Tüyleri tıraşa ihtiyaç duymaz. Haftada bir iki kez fırçalanması yeterlidir. Banyo ihtiyaçları fazla değildir. Ayrıca suyu severler. Hassas derileri güneş ışınlarından etkilenip tahriş olabildiği için aşırı güneşli saatlerde dışarıda kalmamasına dikkat edilmelidir. Tırnakları düzenli olarak kesilmeli, haftada bir kez kulak temizleme solüsyonu ile kulakları temizlenmelidir.

Jack Russell Terrier köpek sahiplenme kararı almadan önce bu cinsin günde en az bir iki saat egzersize ihtiyaç duyduğu dikkate alınmalıdır. Bu nedenle uzun gezintilere zaman ayıramayacak kişiler tarafından sahiplenilmeleri doğru değildir. Eğer zeki ve yerinde duramayan patili dostlarımıza uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız Jack Russell Terrier köpek ilanları ile köpek sahiplendirme yapmak isteyen kişilerle iletişime geçebilir ve yeni yol arkadaşınız ile eğlenceli bir hayatın keyfini sürebilirsiniz.

Devamını Göster »