HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46783 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Kangal Sahiplenme İlanları

Sahip oldukları özellikler nedeniyle bekçi ya da çoban köpeği olmak için çok uygundurlar. Herhangi bir tehdit söz konusu olmadığı ve kışkırtılmadıkları sürece havlamazlar. Koku alma duyuları ve gözlem yetenekleri çok gelişmiştir. Tüm çoban köpekleri gibi bağımsızlıklarına çok düşkündürler. Genellikle yalnız kalmayı tercih ederler. Kurtlarla baş edebilen tek köpek türü olarak bilinirler. Sorumlu oldukları bölgeye hiçbir canlıyı sokmazlar. Sahipleri yanlarındayken yabancılara fazla tepki göstermezler. Bahçeli evlerde rahat bir yaşam sürebilirler. Temel itaat eğitimleri için bir profesyonelden eğitim alınması önerilir. İyi huylu olmaları çok büyük ölçüde büyüme döneminde nasıl yetiştirilmiş olduklarına bağlıdır. Çiftleşme dönemlerinde huzursuz ve saldırgan olabilirler.

Neden Kangal Sahiplenmelisiniz?

Ödüllendirme sistemi uygulanarak kolaylıkla eğitilebilirler. Çocuklarla iyi anlaşırlar. Sakin ve ağırkanlıdırlar. Alıngan ve hassas bir yapıya sahiptirler. Ürkütücü bir görüntüsü olsa da pek saldırgan değildirler. Isırma huyları yoktur. Ancak safkan olmayan melez ırklarda bu durumun değişmesi söz konusu olabilir. Sahibine bağlıdırlar. Oldukça zekidirler. Sevinçlerini de üzüntülerini de kolayca ifade ederler. Sevdikleri kişileri çok kıskanırlar. Kadınlara ve çocuklara karşı oldukça son derece uysal davranışlar sergilerler. Merhamet duyguları gelişmiştir. Çok küçük yaşlarda insanlara ve çevreye alışmaya başlarlar.

Kangal Nasıl Beslenmelidir?

Gelişme çağındaki beslenmeleri çok önemlidir. Her gün düzenli olarak aynı saatlerde beslenmelidirler. Protein ağırlıklı ve dengeli bir beslenme düzeni uygulanmasına özen gösterilmelidir. Doğduktan sonraki ilk 45-60 gün süre ile anne sütü almaları gerekir. Sütten kesilip dişlerinin çıkması ile birlikte kaliteli mamalara tüketmeye başlayabilirler.

Kangal Bakımı Zor mudur?

Haftada en az bir kez taranmaları gerekir. Gözleri, kulakları ve ağzı; koku, akıntı, renk değişimi gibi belirtilere karşı her gün kontrol edilmelidir. Ayda iki defadan fazla yıkanması tüy ve deri sağlığı açısından olumsuz etkiler doğurabilir. Soğuk iklim köpeği oldukları için aşırı sıcak yerlerde konforlu bir yaşam süremezler.

Kangal köpek ilanları ile sahiplenebileceğiniz türlerden biridir. Siz de Kangal köpek sahiplenme konusunda kararlıysanız köpek sahiplendirme ilanları aracılığı ile en kısa sürede ailenizin yeni üyesine kavuşabilirsiniz.

Devamını Göster »