HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46781 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Labrador Retriever Sahiplenme İlanları

Labrador Retriever özellikleri nedeniyle en çok tercih edilen ırklar arasında yer alıyor. Yavruluk dönemlerinde çok iyi sosyalleştirilmedikleri takdirde yabancılara karşı biraz mesafeli olabilirler. Çok güçlü bir boyunları olduğundan erken dönemlerden itibaren tasma çekmeden yürüyebilmelerinin öğretilmesi önemlidir. Labrador Retriever yavru iken oldukça hareketlidir. Bu nedenle sık sık egzersiz yaptırılmalıdır. Uzun süre kendi başlarına bırakılırlarsa sıkıldıkları için eşyalara zarar verebilirler.

Neden Labrador Retriever Sahiplenmelisiniz?

Duygusal, zeki, sadık, sabırlı ve itaat etmeyi çok seven bir tür olan Labrador Retriever’lar çocuklarla çok iyi anlaşırlar. İnsanlarla bir arada olmayı çok severler. Ailenin bir parçası olduklarını hissetmek isterler. Oldukça zeki oldukları için eğitimleri de basittir. Yalnızlığı, kargaşayı ve yüksek sesi sevmezler. Uysal hayvanlar olmakla birlikte sahiplerine bir tehdit yönelirse agresifleşebilirler. Suda oynamayı çok severler. Çevresindeki insanlarla ve evdeki diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşırlar. Kibar ve sevgi dolu olmaları nedeniyle en iyi aile köpeklerinden biri olarak kabul edilirler.

Labrador Retriever Apartmanda Yaşar mı?

Yeterli egzersiz imkânı sağlandığı takdirde apartman hayatına kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Günde en az bir kez uzun bir yürüyüşe çıkarılmalıdırlar.

Labrador Retriever Çok Havlar mı?

Labrador Retriever’lar aşırı havlamazlar. Ancak yavruluk döneminde daha fazla ilgiye ihtiyaçları vardır. Evde yalnız kaldıkları zaman korktukları, sıkıldıkları ya da sadece yalnız kaldıkları için havlayabilirler. Normal durumlarda geceleri de havlamazlar.

Labrador Retriever Bakımı Zor mudur?

Dengeli beslenme ve yeterli egzersiz bakımlarının iki kilit noktası olarak kabul edilir. Doğru ve yeterli protein içeren mamalar ile beslenmelidirler. Verilen tüm yemekleri yiyebildikleri için öğün sayısına ve mama miktarına özen gösterilmelidir. Tüyleri en az haftada bir kez fırçalanmalıdır. Bu periyot tüy dökme dönemlerinde daha kısaltılabilir. Soğuğa dayanıklıdırlar. Belirli periyotlar ile veteriner muayenesinden geçmeleri ve aşılarının yapılması ihmal edilmemelidir.

Labrador Retriever köpek ilanları ile siz de şüphesiz en yakın arkadaşınız olacak zeki ve duygusal patili arkadaşınız ile buluşabilirsiniz. Bunun için köpek sahiplendirme ilanları aracılığı ile köpek sahiplendirme yapmak isteyen kişilerle bir araya gelmeniz yeterlidir.

Devamını Göster »