HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46916 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Pointer Sahiplenme İlanları

Avcı kökenli Pointer’lar itaatkardırlar. İz sürme konusunda çok yeteneklidirler. Koku alma duyuları son derece gelişmiştir. Şüpheli durumlarda havlayarak uyarıda bulunurlar. Kedilere ve köpeklere karşı saldırgan değildirler. Kalıtımsal olarak saldırgan değildirler. Sıklıkla egzersiz yaptırılmalı ve enerjilerini harcamaları sağlanmalıdır. Sudan pek hoşlanmazlar. Yabancı kişilere karşı mesafeli olabilirler. Çekingen oldukları için yavruyken sosyalleştirilmeleri son derece önemlidir.

Neden Pointer Sahiplenmelisiniz?

Çok akıllıdırlar. Dikkatleri çok çabuk dağıldığından eğitimleri buna göre düzenlenmeli ve muhakkak itaat eğitimi verilmelidir. Sahipleri ile aralarında çok özel bir bağ kurarlar. Günlük en az bir saat yoğun egzersiz programına ihtiyaçları vardır. Bunun için yeterli alanın sağlanması önemlidir. Koşmaları ve av içgüdülerini tatmin etmeleri için gerekli olanaklar sağlanırsa tartışmasız dünyanın en mutlu köpekleri haline gelirler. Herkesle iyi geçinirler. Çocukların rehabilite edilmesinde de kullanılırlar. Eğlenceyi çok severler. Çocuklara karşı sabırlıdırlar.

Pointer Apartmanda Yaşar mı?

Bahçeli bir evde yaşamaları daha uygundur. Eğer apartmanda yaşayacaksa kesinlikle tek başlarına bırakılmamalıdırlar. Aksi halde aşırı ölçüde sıkılırlar ve enerjilerini atamazlar. İstenmeyen davranışlar sergileyerek kendilerini eğlendirecek yollar keşfetmeye başlayabilirler.

Pointer Çok Havlar mı?

Çok fazla havlamayan Pointer’lar genelde şüpheli durumlarda havlarlar. Bununla birlikte cüsselerinin de etkisiyle havlamaları insanlarda rahatsızlığa neden olabilir. Ayrıca gece vakitlerinde duyarlılıklarının arttığı ve daha fazla havladıkları bilinir.

Pointer Bakımı Zor mudur?

Tüy döktüğü dönemlerde, gereksiz tüy kaybının önlenmesi ve ölü kılların temizlenmesi için arada yumuşak bir fırça ile fırçalanmaları gerekir. Kulübeleri yeterince sıcak ve yatakları yumuşak olursa dışarıda da yaşayabilirler. Sıcak havalara daha uygundurlar. Bazı gıdalara alerjik tepki gösterebilirler. Yıkandıktan sonra kurulanmaları önemlidir. Patilerinin kuru olmasına ve sıcağa yakın ılık suyla yıkanmalarına özen gösterilmelidir. Kışın üzerine bir kıyafet giydirilmeli, yazın ise güneşin altında tutulmamalıdır.

Pointer köpek sahiplenme düşüncesindeyseniz size bu cinsin yorulmak nedir bilmediğini hatırlatmak isteriz. Pointer köpek ilanları ile köpek sahiplendirme yapan kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Köpek sahiplendirme ilanları arasından seçiminizi yaptıktan sonra ailenizin yeni üyesine kavuşabilirsiniz.

Devamını Göster »