HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 46783 KG MAMA BAĞIŞLANDI

Sibirya Kurdu (Husky) Sahiplenme İlanları

Çarpıcı göz rengi ile dikkat çeken Sibirya kurdu özellikleri nedeniyle de dünyada en çok sahiplenilen köpek cinslerinden biridir. Sert bakışlarının ardında sakin bir ruh hali saklıdır. Bağımsızlıklarına düşkün ve zor bir cins olarak bilinirler. Bu nedenle iyi bir eğitimden geçirilmeleri gerekir. Kurallar koyabilen, kendine güvenen ve tutarlı olabilen deneyimli köpek sahipleri için uygun bir tercih olarak değerlendirilirler.

Neden Sibirya Kurdu Husky Sahiplenmelisiniz?

Ailelerine ve çocuklara karşı sıcak kanlıdırlar. Enerji seviyeleri yüksektir. Bu nedenle egzersiz ihtiyaçları fazladır. Gezmeyi ve oyun oynamayı çok severler. Şefkatli ve çok sakindirler. İlk kez köpek bakacak kişiler için zor bir cins olabilirler. Kibar ve iyi huyludurlar. Verilen komutları algılasalar da kendi açılarından uygun bulmadıkları komutları uygulamayabilirler. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Yalnız bırakıldıklarına bir evi darmadağın edebilirler. Dikkat çekmek istedikleri zamanlarda sahiplerini sık sık rahatsız ederler. Yaramaz ve eğlenceli doğaları gereği oldukça sevimlidirler. Sosyal yeteneklerini sergilemekten hoşlanırlar. Çocuklu aileler için en doğru seçimlerden biri olabilirler.

Sibirya Kurdu Husky Apartmanda Yaşar mı?

Apartman hayatına kolay adapte olamazlar. İlgiyle eğitilip yeterli miktarda egzersiz yaptırılırsa apartman hayatı için daha uygun hale gelebilirler. Ancak apartmanda yaşamaları tavsiye edilmez.

Sibirya Kurdu Husky Çok Havlar mı?

Havlama ve uluma eğilimlerinin yüksek olduğu bilinir. Yeterince eğitim görmediklerinde yüksek sesleri ile zorlu anlar yaşatabilirler.

Sibirya Kurdu Husky Bakımı Zor mudur?

Yılda iki kez ciddi ölçüde tüy dökerler. En az haftada bir kez tüyleri fırçalanmalıdır. Sağlıklarının korunması adına günde en az 30 - 60 dakika egzersiz yapmaları sağlanmalıdır. Sıcak ortamlarda uzun süre kalmamalarına özen gösterilmesi ve itaat eğitimlerinin ihmal edilmemesi gerekir. Serbest bırakıldıklarına çok uzaklaşabildikleri için tasma eğitimleri de çok önemlidir. Veterinerin önerdiği miktarda günde iki kez beslenmeli haftada iki kez dişleri fırçalanmalıdır. Boyutlarına oranla çok az yemekle beslenirler.

Sibirya Kurdu Husky köpek sahiplenme kararı aldıysanız ve ilk köpeğiniz olacaksa eğitimi için bir profesyonelden yardım almanız önerilir. Sibirya Kurdu sahiplendirme yapan kişiler ile Sibirya Kurdu Husky köpek ilanları aracılığıyla bir araya gelebilirsiniz.

Devamını Göster »