Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

PETVET VETERİNER TIP MERKEZİ

0(212) 236 23 11

1 Üye Tavsiye Ediyor 7/24 AÇIK
Sahipsiz hayvanların tedavisinde sadece ilaç masrafları alınıyor.
Hakkımızda

Kliniğimizde, veteriner tıbbın en yeni bilgileri ışığında, en modern tıp teknolojisi kullanılarak; dahiliye ve hariciye teşhisleri konmakta, tedavileri yapılmakta, cerrahi operasyonlar gerçekleştirilmekte, doğum yaptırılmakta, jinekolojik müdahalelerde bulunulmakta, yoğun bakım hizmetleri verilmekte, diş bakımı uygulanmaktadır;laboratuvarımızda ise tüm kan, idrar ve dışkı tahlilleri gerçekleştirilmektedir.

Oldukça geniş boyutları sayesinde bir kapan hissi vermeyen ve böylece dostlarımızın mümkün olduğu kadar stresten uzak kalmasını sağlayan telli bölmelerden oluşan pansiyon bölümümüz, evcil hayvanınızın, sizden uzaktayken sürekli veteriner hekim gözetiminde olmasına da olanak sağlamaktadır.

Kedi ve köpeklerimiz için ciddi bir ihtiyaç olan banyo ve kuaför hizmetlerimiz, her zaman bir veteriner hekim gözetiminde verilmektedir.

• MUAYENE ODALARIMIZ: Aynı anda birden çok hastaya hizmet verebilmemizi sağlayan müdahale odalarımızın her biri tam donanımlıdır.

• AMELİYATHANEMİZ: Son teknoloji ile donatılmış olan ameliyathanemizde, hasta başı monitör, EKG ünitesi, kapalı ve açık devre anestezi cihazı, yoğun bakım birimi ve diş bakım ünitesi bulunmaktadır.

§ Operasyona Hazırlık, Operasyon ve Sonrası: Herhangi bir operasyon öncesinde, dostlarımızın EKG ve kan analizleri yapılarak müdahaleye uygun olup olmadıklarına karar verilir. Eğer genel durum operasyona izin vermekteyse operasyon uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Ameliyat esnasında dostumuzun solunum, nabız, kalp ritmi, kan gazı ve vücut ısısı gibi değerleri özel cihazlarla sürekli takip edilmektedir. Dostumuz, operasyon sonrası yoğun bakım ünitesinde ısı ve oksijen ayarı yapılmış yoğun bakım kabininde istirahate alınmakta, durumu normale dönene dek hekim gözetiminde tutulmaktadır.

• LABORATUVARIMIZ: Laboratuvarımız, biyokimya uzmanı veteriner hekim Alper IŞIK tarafından yönetilmektedir ve tam teşekküllü bir biyokimya laboratuvarıdır.

Laboratuvarımızda, hemogram, tüm biyokimya, tam idrar, sperm, mikroskopik deri ve tüy, dışkı (natif, flotatif ve sedimentatif), mantar analizleri yapılabilmekte; speed testlerle viral enfeksiyonların tanısına varılabilmektedir.

 § Kliniğimizde yurt dışı çıkış prosedürlerinden olan kuduz titrasyon testi yaptırılabilmektedir. 

• RÖNTGEN VE ULTRASON ÜNİTEMİZ: Kliniğimizde ilaçlı (opak madde kullanımlı) ve ilaçsız röntgen çekimleri yapılabilmekte; ekstremite, batın, kranial, torakal, lumbal, pelvikal ve kaudal grafiler uygulanabilmektedir. Ultrason yardımıyla göz, kalp, iç organlar ve gebelik muayeneleri gerçekleştirilebilmektedir.

• PANSİYONUMUZ: Sürekli hijyen kontrolü yapılan pansiyonumuzda, havalandırma ve otomatik (iyonizerli) iklimlendirme sistemleri bulunmaktadır. Pansiyonumuzda misafir ettiğimiz dostlarımız, özel bir rejim uygulamaları bulunmuyor ise, sadece super premium mama ile beslenmektedirler. Pansiyonumuzun kapasitesi 31 kedi veya küçük köpek ve 3 büyük köpek şeklindedir.

• BANYO VE KUAFÖR BÖLÜMÜMÜZ: Banyo ve kuaför hizmetlerimiz, hem hijyen kontrolü hem de olası bir acil müdahale ihtiyacına hazır olmak amacıyla her zaman bir veteriner hekim gözetiminde verilmektedir. Kedi ve köpekler için medikal traş ve banyo hizmetleri sunan kuaför bölümümüz randevu ile çalışmaktadır.