Sahiplendiğim Köpek Evdeki Yavruma Saldırıyor

lineparker

King charles kızım 3 aylık, bir de erkek king charles sahiplendim 10 aylık.

Sahiplendiğim köpek kızıma tecavüz etmeye calısıyor. bebek oldugu için haliyle aglıyor sürekli. korkuyor. ne yapmalıyım?

6 CEVAP

Cotontzu_Siri

Erkeği kısırlaştırın en iyisi.

Bu arada petlebinin 10000. Sorusu :))

Cotontzu_Siri

Öncelikle tamamen öğrenene kadar köpeği eve salmamalısınız.
Ona bir alan belirleyin, etrafını çıkamayacağı şekilde kapatın (çit vb. ile) ve içine eşyalarını (yatak, mama/su kabı vb.) koyup geri kalan her yeri çiş pedi ile doldurun. Birkaç hafta kadar bu alanda kalsın, 4-5 günde bir ped sayısını azaltın.
Hatasında burnunu sürtün sonra çiş pedine koyun, doğru yere yapınca ödüllendirin.
Daha sonra ona odayı açın ve yine aynı ödül/ceza yöntemini uygulayın.
Sonrasında eve salın ve bu uygulamaya devam edin ancak evdeki halı, paspas, kilim vb. şeyler işinizi zorlaştıracaktır.

Bayanminnak

Ay yazık olmuş gerçekten. Kuzum büyük olan köpeği başkasına sahiplendirme imkanın var mı ? Yavruya da yazık. Bırak rahat etsin hayvancık. Bakacağına emin olduğun birine ver. Ya da yerlerini ayır. Büyük olanı onun yanına sokma. Kapa gerekirse bir odaya onu

dollfacepersian

Erkek köpeğinizi kendi beden,psikojik sağlığı ve dişi köpeğinizin psikolojik sağlığı için kısırlaştırın,tek yol bu bence

lineparker

Sinir oldum daha 2. günümüz. Bebegim sürekli aglıyor :( Büyüğü odaya kapadım. Hayır bi tarafını kırar diye de korkuyorum. Ufaklık 2 kg, diğeri 8 :/

lineparker

:D bir de çişi nasıl öğretirim