15 Kg Mamalar Bayatlamıyor Mu?

Enesdgn

10 15 kglik mamalar oluyor, diyelim aldık bunu, bir kere açınca artık bayatlamaya bozulmaya başlayacaktır. 15 kg mama da aylarca bitmez. Noluyor bunlar kilo kilo paketlenip mi veriliyor yoksa direkt battal pakette 1 kg mamalarda oldugu gibi korumasız mı duruyor?

11 CEVAP

Sofia_juju

Bayatlar ve bir süre sonra kedi yada köpeğiniz onu rededer bu sebeple en iyisi birer kilo almak

Phoenix3

Belki alıp birer ikişer kilo şeklinde ayrı ayrı saklama kabında falan muhafaza ediyorlardır. Ama ben pek sağlıklı bulmuyorum. Bence en iyisi 1.5 - 3 kg lık şekilde almak.

iremdemir16

Ben kavanozlara koyuyorum hava almıyor.

tyguler

bayatliyor evet ya. 12kg mama aldim bi bitmiyor bu nasil mama eve biri gelip geri mi dolduruyor ne yapiyor anlamadım bi bitmedi. bir de sürekli sokaktaki kedoşlara da veriyorum ama bitmiyor. bayatlama da oldu biraz ben uzun bir sure kendi posetinde tuttum sonra kilitli posetlere doldurdum. bir daha 12kg almam 15kg hayatta almam. 7-8kg en fazla yoksa bitmiyor.

Lokumcukk

Bayatlıyor kesinlikle

Lils

Ben 15 kg aldım tek kedime (aslında kuzenimin kedisiyle paylaşacaktık ama o yemedi -1.5 kglik paketi yemişti-)Kloroplast kilitli poşete koydum ve mama poşetine yeniden yerleştirdim. Bayatlamadı ekimde yeni mamaya geçiyoruz yine büyük paket alacağım ama 15 kilo almam sanırım. 10 kilo en iyisi.

diablerose

walla ben aldim 15 kilo. bayatlamadi. buram buram ilk gunku gibi kokuyor.
1-Buyuk paketi toplamda sadece 10 kez aciyorum
2-Buyuk paketi ayda sadece 1 kez aciyorum
3-Her actigimda evvelden biten 1bucuk kiloluk mamanin paketini tamamiyla dolduruyorum.
4-Mama kabini hep kucuk paketten dolduruyorum.

Herkese tavsiye ederim.

duman_cat_world

Bizim de bir kiloluk saklama kabımız var, hava almıyor. Sokak kedileri icin 15 kg Enjoy mama alıyorum. Mama poşedini toplam 15 kere açmış oluyorum. Saklama kabındaki mama bitince poşetten dolduruyorum. Hiç bayatlamıyor.

Palyaco

Kilitli poşetler guzel muhafaza ediyor cam kavanozlarda iyi saklıyor mamayi

Badem22

Daha önceden bir hata yapıp 15kg mama almıştım.

Veterinerimiz doğru bir şey olmadığını söyledi. Bir kere havayla temas ediyor ve yaklaşık bir yıl kadar aynı mamayı tüketmiş oluyor kediniz bayatlamış ve bozulmuş olabiliyor.

simbakedi

15 degil de 10 kilo almistim. ayri bir saklama kabi var kedimin ona dolduruyorum bir kismini, sonra o saklama kabindan besleyip oradaki mama bitince paketten ekliyorum. bozulmasi valla. eger siz endiselendiyseniz isterseniz kavanozlar alip onun icine doldurun hic hava da almamis olur burdan yapan vardi.