Köpek Mamadı Önerir Misiniz

Zzz_zeynep

Köpek sahiplenmek istiyorum acaba kurumama yaş mama ve ödül maması önerebilir misiniz

7 CEVAP

simbakedi

acana ya da orijen bakabilirsiniz o zaman 150 ciddi bir rakam cunku. kedi mamalarinda da iceriklerinde en cok et iceren mamalar bunlar. kopekte de orijen zaten hayli hayli et iceriyor. kopeginiz de severse ve iyi gelirse olabilir. ama bu konuda veterinerlere danismayi dogru bulmuyorum. kendi anlasmali markalarini oneriyorlar genelde

simbakedi

butcenizi de yazarsaniz daha iyi olur. ornegin kilosuna 60-70 verebilirim derseniz o fiyat bandinda oneriler yaparlar

Zzz_zeynep

Kilosuna en fazla 150 lira verebilirim kurumama ya

theyusra

köpek mamasının içinde taze et, tavuk, balık yağı ve tahıl olmalı. en önemli 3 kriter bunlar, yalnız tahıl içeriklerine bakarken şekersiz tahıl kullanılmış olmasına dikkat edin. biz ne kadar marka önersekte köpeğinize iyi gelmeyebilir o yüzden deneyerek bulmak en iyisi ama ben olsam pro plan kullanırdım.

Lils

Proplan öneriliyor köpeklere gördüğüm kadarıyla. Kendisi kedilere dee iyi gelen bir mama alabilirsiniz

blue_hpood

mama öneremeyeceğim fakat beş aylıkken sahiplenmenizi tavsiye ederim. köpek arkadaşınızla doğru iletişim için de kka öneririm.

Snmfstk

Eğer bütçeniz müsaitse Acana, Orijen, N&D, Brit Care, belki Proplan'a bakabilirsiniz.
Yaş mamayı evde yapsanız köpeğiniz için daha sağlıklı olur. Ama Schesir, N&D, Bozita, Nutri de içeriği güzel mamalar.
Ben ödül mamasını arada alıyorum. Genelde et tavuk parçalarıyla veya kemikle ödüllendirmek daha iyi oluyor. Ancak Gimdog, Profine, Brit de güzel ödül mamaları. Arada yoğurt, kemikli ilik suyu, et suyu benzeri şeyler de verseniz çok sağlıklı olur.