50 Günlük Goldenım Çok Hasta(İç Dış Parazitten Sonra)

hurkan1910

Arkadaşlar köpeğimi veterinere götürdüm iç dış parazit yaptırdım. Ayrıca birde hap verdiler. Köpeğim iştahsızlaştı. İshal oldu ve kusmaya başladı sürekli. Askasından sürekli viledayla geziyorum. Hergün köpeğime serum vurdurmaya gidiyoruz. Serumdan sonra biraz canlanıyor iyi hoş 2 3 saat sonra yine aynı oluyor. Veterinerde bulunduğum süre zarfında gelen bütün köpekler iç dış parazitten sonra hasta olmuşlar ve serum yapıyorlar. Normal birşeymi bu ben o kadar yıl köpek baktım bahçede. Arkadaşlarım gelip iç parazit aşısını yapıyordu ve hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Bu konuda sizde düşüncelerinizi yazarmısınız. Bana hayvanları ticaret ve para kazanmak için kullanılıyor gibi geldi. Çünkü hergün serum için 250 tl alınıyor. (Eskiden bahçede bakıyordum şimdi ev içerisinde)

9 CEVAP

Lokumcukk

Benzer bir durum bizim köpeğimizdede oldu o da golden. Paraziti çoktu aşıdan sonra ishal oldu ateşi çıktı bir hafta her gün iğne yaptırmaya gittik parazitlerin bağırsağını zedelediğini söyledi veteriner ama hiç kusmadı Tedavi sayesinde iyileşti Gerçekten parazitten olabiliyor böyle şeyler ama nadiren kedimde aynı veterinerde iç dış parazit oldu ona bişey olmadı Yani tüm hepsinde olması ilginç bence veterinerizi değiştirin tedaviye başka veterinerde devam edin

hurkan1910

@Lokumcukk şuan iyi biraz ama bugun yine tekrardan sanırım serum vuracaklar çunku su bile içiremiyorum. sadece kucağıma gelip uyuyor

Lokumcukk

Benzer bir durum bizim köpeğimizdede oldu o da golden. Paraziti çoktu aşıdan sonra ishal oldu ateşi çıktı bir hafta her gün iğne yaptırmaya gittik parazitlerin bağırsağını zedelediğini söyledi veteriner ama hiç kusmadı Tedavi sayesinde iyileşti Gerçekten parazitten olabiliyor böyle şeyler ama nadiren kedimde aynı veterinerde iç dış parazit oldu ona bişey olmadı Yani tüm hepsinde olması ilginç bence veterinerizi değiştirin tedaviye başka veterinerde devam edin

Lokumcukk

Bende haşlanmış tavuk veriyordum sadece onu yiyordu Başka hiç bişey yemiyordu ama iyileşti inşallah sizinkide iyileşir

Tüm köpeklerin parazit aşısından sonra hasta olması biraz şüpheli. Başka bir veterinerin de görüşünü alın derim.

blue_hpood

sadece o veterinerde benzer durumun yaşanması şüpheye düşürücü. ayrıca 50 günlük sürüden ayrılması için az bir süre, en az beş aylık olmalı.

Ozzey

Merhaba gecmis olsun.
Baska veterinere de gosterebilirsiniz. Ama satin alinan yavrularda cogunlukla olan bir durum. Satanlar hepsini bir yerde tutuyor. Ic dis yapmiyorlar da. sahiplenip sonra petshopun anlasmali veterinerine goturen duymustum oradan giden yavrularin hepsi sikintiliymis allah gostermesin sizinkine de onunki ölmüştü. Gecmis olsun tekrar.

hurkan1910

Çok şükürki mia iyileşti ama şöyle birşey oldu kuru mama yemiyor bende kıyamıyorum. Kendi yemeğimde veriyorum. Meyve veriyorum. Yaş mamayı bile çok az yemeye başladı. Şimdi ben bunu nasıl geri kuru mamaya alıştıracağım 😂

Phoenix3

Bence yeni bir veteriner bulun nolur nolmaz. Geçmiş olsun