Kendime Çok Mu Oyun Oynatmalıyım

Sofia_juju

Kedim Tekir olduğu için oyun oynamayı çok seviyor onunla oynuyorum ama bu sefer çok agrasifleşiyor az oyun oynatsam sıkılıyor ne yapmam lazım. Linç etmeden düzgünce yardımcı olurmusunuz

13 CEVAP

Lunaveelmas

Sabah 15 dakika akşam 15 dakika oynatmanız yeterli oluur

simbakedi

ben sabah-aksam yarim saat oynatiyorum anca yetiyo sarman benimki de. oynattiginiz oyunlar top atma olursa daha iyi olur hem egzersiz yapar hem de yorulup uyur :D hircinlasacak vakti kalmaz

Anonymus998421

Evet tekirler çok hareketli bir kedi cinsidir.Top ile oynar ip ile oynar.Uyumadığı zamanlarda onun istediği zamanda onunla oynatın belirli bir saate gerek yok.Bizim kedimiz ikinci bir kedi sahiplendiğimizde onunla oyun oynayıp enerjisini daha iyi bir şekilde atıyor.

Ebrarh

hareketli oyuncaklar alabilirisiniz kedinize

deniznergis

kışın havalar serinken bayagı oynatıyordum havalar sıcak oldugu için çok oynatmıyoruz nefes nefese kalıyor

indovf

Her kedinin kişiliği farklı olduğu için net bir süre söyleyemeyiz. Bazı kediler biraz kaprisli oluyor, oynamayınca sıkılıyor oynayınca bunalıyor (elbette kaprisleri de tatlı ama) Belki bu nedenledir agresifleşmesi. Kendi başına oynayabileceği oyuncaklar alabilirsiniz. Benimki kemirebileceği yumuşak topları çok sever. Hem ben atarım o yakalar hem isteyince kendi oynar. Hareketli oyuncaklar da ilgilerini çekebilir

sforselin

Oyun süreniz ve şekliniz yanlış olabilir ciddi bir agresyon görüyorsanız. Örneğin lazerin önerilmeme sebebi kedinin oyun(ona göre avlanma) süresinin sonunda bir şey elde edememesi. Bu onları agresifleştirebiliyor. Oyun oynarken oltayı, topu yakalamasına ara ara izin vermek gerekiyor, avlandın hissi için😸 Oyun bittiğinde ya da topu,oltayı yakaladığında ödül de verebilirsiniz mesela.
+Benimkinin oyun seansları 15 sürüyor genelde. Sonrasında yaş mamasını veriyorum, avlanmasının sonucu gibi😸
+Minimum günlük oyun süresinin 30 dakika olduğunu söylüyor hayvan davranışcıları. Tabii yaşlarına, karakterlerine göre değişir. Benimkine yetmiyor mesela, daha fazla oynatıyoruz bu yüzden.

duman_cat_world

Bir kere linçlendiniz diye her konuda linçleneceksiniz diye bir şey yok :D

Snzlc

yorulana kadar oynatın. benimde sarmanım var tekirlerle benzer kişilik özellikleri oluyor genelde kedi oltasıyla evde herkes oynattığı için agresif olmuyor. elinizle oynuyorsanız sizi av olarak görecektir. bunun yerine evde olan malzemelerle oyuncak yapabilirsiniz. tüm enerjisini oyuncağa yönlendirecektir.

diablerose

demek istediginizi anladim. bnm kediyi ne kdr az oynatsam o kdr sakin. cok oynatinca saldirganlasio. oltayi kovalio bi suru. en son ucundaki oyuncagi cikarip uzaga atiorum kosup oynuo biraz daha. sonra ben yururken birden bacagima yapisip tekmeleme huyu tavan yapio. oynamazsam sakin bi kedi oluyo

buusracikk

Benim de 2 kedim var biri tekir asla kendi oyuncaklarıyla oynamıyorlar kâğıttan küçük küçük toplar yapıp önlerine atıyorum onunla kendi kendilerine rahat bir yarım saat oynuyorlar sonrasinda yorulup uyuyorlar. Dilerseniz deneyebilirsiniz

Ozzey

Merhaba sabah aksam balik oltasi ya da iple ya da topla yarim saat kosturun sonra gider yatar esek sipasi. :)) yemekten sonra oynuyoruz biz. Yemekten sonra enerji patlamasi yasiyor hayvanlar.

Warriorsans

Benimkide tekir bir tane oyuncağı var onu kuş sanıyor deli gibi oynuyor onunla 24 saat oynatsak oynar ama çok da yormamak lazım birde yakaladığındaki hazzı yaşaması da önemli agresifleşmesi aslında normal bizimkide öyle oluyor