Aralikli Hiriltili Nefes

koalandalago

Merhabalar, komsumuzun 4 aylik bir kedisi var. Kedi cok hareketli bir kedi. Henuz sadece is-dis paraziti yapildi. Disari cikmiyor. Bugun ara sira nefes alirken bir hirilti olmus. Hirilti duzenli degil, arada bir. Yemesi icmesi normal. Ishali de yok. Neden olabilir? Ne tavsiye edersiniz?

5 CEVAP

Sofia_juju

Oyun oynadıktan sonra olduysa normal çok koşturduğu içindir
Ama durup dururken olduysa stresli yada korkmuş olabilir

Hilalllllll

Benim kedimde 4 aylık ve bizde ara sıra böyle Bi sorun yaşıyoruz ama bu neredeyse şükürler olsun ki 1 haftadır olmuyor geçmiş olsun

cat_expert

sürekli olmuyorsa yavru kediler için normaldir, burun delikleri küçük olduğundan ve ciğerleri gelişmekte olduğundan hırıltı/horultu şeklinde sesler çıkarabiliyorlar, yetişkinliğe ulaştıkça azalır.

koalandalago

Cok tesekkurler cevaplariniz icin, simdiye kadar boyle bir durum yoktu. Simdi baslamis, biz de endiselendik.

Snzlc

alerji belirtisi de olabilir. bir veterinere göstermekte fayda var.