Tuvalet Eğitimi

Aleynademirtas

Benim şu an 3 haftadır yanımda olan bir yavru köpeğim var ve hala tuvalet eğitimi veremedik bütün evi biliyor her odada pedi var ama yinede etrafa yapıyor daha iki aylık ödül maması için küçük nasıl öğretebilirim

4 CEVAP

Tuvaletini ped dışına yaptığında pedini alıp tuvaletinin üstüne sürün ve ped dışına yaptığında kızmayın köpeğe. Pede yaptığında ise hemen akabinde ödül maması verip onu ödüllendirin. Her odaya ayrı bir ped koymak yerine, tabii evinizin büyüklüğüne göre değişir 3-4 tane pedi, son pedi bırakacağınız yerin/odanın girişine çevresine koyun ve her tuvaletini pede yaptığında yavaş yavaş son pede doğru çekin pedleri.

blue_hpood

kral köpek ailesinden destek alın. instagram üzerinden inceleyip eğitimi satın alabilirsiniz. köpeğiniz henüz çok küçük, maalesef çok erken sahiplenmişsiniz:/

theyusra

her odada ped olması köpeğin aklını karıştırır sadece 1 bölgede olmalı ve orayı tanımalı.

Azemm

Köpeklerde tuvalet eğitimi konusunda bilgi sahibi değilim maalesef. Sorununun güncel kalması adına bu yorumu atıyorum