Mantarlı Kedim Var Eve Yeni Kedi Geldi

Kedibeho

Arkadaşlar kedim mantarlı tedavi görüyor kardeşim yavru başka kedi sahiplendi bir odayı tamamen dezenfekte ettim orada dursa kumu yemeği ayrı acaba ona da geçer mi çok zor bi süreç zaten onada geçmesinden korkuyorum ama bırakamam da yavruyu yardım?

9 CEVAP

Renklipati

Aynı ortamda olmadıkça,mama su tuvalet kabı ayrı olduğu sürece hatta sizde mantarlı kediye dokunup elinizi yıkamadan ona dokunmadığız sürece birşey olmaz

Birbirinden kesinlikle uzak tutun. Mantarlı kedi ile oynadıktan sonra da kendinizi iyice dezenfekte etmeye çalışın. Bana kedimden bulaştı sanırım cildiyeye gidemedim henüz ama belirtiler mantarı gösteriyor başka bir kediye de bulaşması zor değil.

AhsenAise

Çok çok dikkat etmelisiniz,sizede yavruya da bulaşır,yavruda kaşıntı var ise hemen veterinerinize görünün, tedavi sürecinde de ayrı tutun,yukarda yazıldığı şekilde ortak kullanım araçlarını ayırın geçmiş olsun

Kedibeho

Çok dikkat ediyorum ama yavru 2 gündür kaşınıyor vücudunda bişey yok ama çok korkuyorum 🥺

Mantarlı kediniz için iğneden uzak durup “ ecosin” tableti kullanın.
Yaraları ve mantarı 10 günde kurutup bitiriyor.
Bu ilaç hakkınada veterinerinizden bilgi alın ve lütfen uygulayın çok geçmiş olsun

Kedibeho

  1. Aşısını vuruldu 3 ekosin yapıldı ama bir türlü geçmedi çok inatçı mantar 😞

Superisi814

Merhaba,
Arkadaşlar cok guzel analtmislar nasil korunmaniz gerektigini.Lutfen mantar asisini bir daha kullanmayin.Karaciger yoruyor.
Sokak kedilerimden birinde cok inatci mantar yayildi.Neler denedim.Oceral sprey, hindistan cevizi yaği,neler neler.Elizabeth yakalik takamiyorum cunki daldan dala atliyor ve sokak kopekleri gelebiliyor.En son bir krem buldum, bizde etki gosterdi ancak kendini yaliyor ve karacigerine zarar diye durmak zorunda kaldim.Elizabeth yakalik alin ve bir deneyin derim.Ancak yakalik olmadan kullanmayin.
Mantar her kedide farklidir, bizde etki etti.Sizde eder diye umarim ama garanti veremem.Ürün biyoteknik biyo
Dermacure tricobor adinda.
Insallah sifasi olsun.
Bulasmamasi icin özeni elden birakmayin tavsiyeler cok dogru..

Elifkoc

Geçmiş olsun ama ikisi bu süreçte kesinlikte farklı odada dursun

Kedibeho

Çok teşekkür ederim denicem umarım işe yarar