Taste Of The Wild Vs. Alleva

koalandalago

Anket

Taste of the Wild
(8 oy)
Alleva
(14 oy)
Toplam (22 oy)

Ikisi de daha yeni gelen mamalardan ve veterinerimiz ikisinin de icerigini epey begendi. Kararsiz kaldik. Sizce hangisini deneyelim? Ikisinden birini deneyen var mi?

12 CEVAP

noface

TOW' un içeriği Alleva kadar başarılı değil ve bazı takviyeler Çin menşeli. Bu nedenle Alleva öneririm.

simbakedi

ya ben alleva deneyen ya da kullanan kimseye rastlamadim o yuzden guvenmiyorum. 2. bir applaws mamasi olayini kaldiramam o yuzden kapaliyim boyle mamalara :D tow deneyip kullananlar vardi daha guvenilir geliyor bana

koalandalago

Haklisiniz icerigi muthis de olsa insan cekiniyor cok kullanicisina rastlamayinca :’D @simbakedi

Palyaco

Alleva holistic kullandım kedim yemedi ve okadar kotu kokuyorki paketi acinca

noface

Taste of the Wild' da bence de çok fazla bitkisel içerik var :/
Eklemek istiyorum; geçen gün Diusapet' e mail atmıştım, onlar da mamalarını FEDIAF kılavuzlarına uygun olarak hazırlıyorlarmış. Dengesizlik konusunda bir kaygınız olmasın yani.

duman_cat_world

Alleva ile yerimi alayım :)

Poncimin

Alleva Holistic içerik olarak çok daha iyi. Kullanmadım etkisi nasıl olur bilmiyorum ama ikisi arasından Alleva Holistic alırdım.

sforselin

İkisi de pek bildiğim mamalar olmadığı için sitelerine baktım sadece.
Taste of wild'ın gördüğüm kadarıyla güvenlik kontrolleri güzel, mamaların veterinerler tarafından hazırlandığını belirtmişler. AAFCO standartlarına uygun olduklarını söylemişler. Ama bunların yanında benim baktığım mamaların içeriklerinde bence çok fazla bezelye veya mercimek vardı. Bu içeriklerin kedi ve köpeklerde kalp rahatsızlıkları ile ilişkili olabileceği söylendiği için pek emin olamadım ben. İki mamada da omega 3 ve 6 varmış sanırım, ekstra takviye kullanmaya gerek olmaması güzel. Alleva'nın bazı mamalarında ginseng gördüm. Daha önce araştırdığımda anksiye problemi olan kedilere önermediklerini hatırlıyorum. Ona bi göz atın bence almadan.
Prosedürler olarak Taste of Wild daha iyi gelse de bu kadar mercimek vs içermesi içime sinmedi. İkisini de kullanacak olsam mutlaka dönüşümlü kullanırdım.

Palyaco

Taste of Windows daha kaliteli bir mama tüm denetimleri yapılmış aafco

Palyaco

Taste of wild pardon .

koalandalago

Veterinerimizle ve fakulteden bir profesorle yeniden inceledik bugun. Dengeli beslenme ve kaliteli karbonhidrat icerigi acisindan onde oldugu icin taste of the wild Rocky Mountains’e karar verdik. Herkese cok tesekkur ederim katkilari icin. :)

theyusra

konuya biraz geç dahil oldum ama ben sizin yerinizde olsam ikisini karıştırıp kullanırdım, sürekli tek bir şey yedirmektense ikisini de katmak bana daha mantıklı geliyor nedense