Mama Tüy Dökümü Değerlendirmesi

End_19

Kedi ve köpek sahibi arkadaşlarımız kullandıkları mamaları “tüy dökümü” açısından yazarsa bir çok kişiye bu konuda fikir vermiş oluruz.
Durun durum biliyorum her mama her hayvana yaramaz vs vs !! bunları hepimiz biliyoruz ama yinede bi ön bilgi iyi olur diye düşünüyorum.
Zaten istemeyen yazmaz isteyen yazar 😊
Mesela benim kız (maltese,köpek) ;
Nd tüy dökümü yaptı,
britcare tahılsız serisini kullanıyoruz(somonlu ve geyikli olanları dönüşümlü kullanıyoruz) tüy dökümü cinside gereği sıfıra yakın bize en çok bu yaradı.

14 CEVAP

pebina

Bilmiyorum çoğu kişi felicia konusunda kötü yorum yapıyor ama benim kızım yaklaşık 5 aydır felicia somonlu kısırlaştırılmışlara özeli kullanıyoruz. Daha önce proplan kullanıyorduk hem çok yiyordu küçük olduğu için çineme olmuyordu hemde aşırı tüy dökümü vardı. 5 Aydır normal dökülme yaşıyoruz 3 günde bir tarıyorum normal dökülme oluyor. Sizi bilmem ama ben felicia'dan şu ana kadar çok memnunum umarım bu şekilde devam eder

simbakedi

kedimi nerdeyse hic taramam ona ragmen tuy dokumu goz ardi edilebilecek seviyede. nd ocean kitten ve nd tavuklu narlida boyleydi. acana geciyoruz su an onu hala gozlemleyemedim tabi. bozita kitten de kullandim ama yavruluk donemi oldugu icin hic dokulmuyordu o zaman

Mehmetneroo

Ben kuru mama olarak mystic alıyorum fiyatı da benim için gayet uygun. Bir de haftada bir yaş mama ya da malt macunu içine bir damla kadar balık yağı döküyorum tüy dökülmesi yok denecek kadar az ki Nero normalde taranmayi sevmeyen bir kedi ona rağmen tüyleri çok sağlıklı ve az tüy döküyor

lknur

Orijende tüylerimiz hiç dökülmedi ve parladı🐾

Minigimmm

Evet bizimde tüy dökümümüz fena durumda. Mama arayişindayim faydali bir başlık benim içinde :)

AdaCoco

N&D- Tüy dökümü az, fakat tüy dökme mevsiminde olduğu için bir ara fazla döküyordu artık daha az döküyor. (Haftada 2 gün Furminator ile tarıyorum ve her gün normal tarak ile tarıyorum.)

duman_cat_world

Kesinlikle N&D. Ringa balıklı ve kuzulu çeşitlerini kullandık/kullanıyoruz. Kullandığımız tarağa gıcık kapmıştım bir süre tarayamadım bu yüzden :) Hala okşuyorum elime HİÇ tüy gelmiyor. Tüyleri çok parlak ve yumuşacık 💜💜 En memnun kaldığımız mamadır ND. Kedimiz de severek tüketiyor :)

Renklipati

Acana kullanıyorum sadece aroma değişikliği yapıyorum hep marka aynı sadece acana hiç tüy problemi yaşamadım Allah'tan severek yiyor ve kedime çok yarayan marka öyle sürekli taramam bile

Yumak3302

Ben Acana grassland kullanıyorum tüy dökülmesi neredeyse yok ama kedim ishal olduğu için başka bir mamaya geçeceğim

End_19

Güncell

End_19

Güncel

beyzathemoc1

nd de kedilerim aşırı tüy döktü
feliciada baya azaldı özellikle herayı taradığımda 1 parmaktan az tüyü çıkıyor

End_19

Bende 2 gündür feliciayı kullanıyorum şuan eski amamsı ile karıştırıp kullanıyorum. Bakalım bizde de olumlu etki edecek mi

Proplan somonlu kullandım 1.5/2 ay boyunca. Bana ilk geldiğinde zaten berbat haldeydi tüyleri. İlk bu mamayı kullandık. Şöyle diyeyim tüylerini eskisine nazaran bir tık yumuşattı ama dökülmeyi asla durdurmadı. 2 dakikadan fazla sevdiğimde artık ağzıma burnuma giriyordu tüyleri. Daha sonra acana pasifica'ya geçtik, tüylerine çok çok iyi geldi. Pasificadan sonra bir 10 gün mystic kullanmak zorunda kladık idareten. Hemen fark ettirdi, kısa süre kullanmamıza rağmen tüyleri sertti ve dökülme artmıştı. Grasslands kullanıyoruz şimdi, eski haline döndü.