Komşumuz Kedisini Tavuk Yemiyle Besliyor.

gulgez06

İlkaz etmeme rağmen evde baktığı 5 kediyi tavuk yemiyle besliyor aylardır kadın bu şekilde zarar vereceğini sağlıkları iyi yönde gitmeyeceğini söylüyorum fakat ısrarla vermeye devam ediyor extra yoğurt çorbası ev yemeği vs de veriyormuş ben bu şekilde 20 sene kedi besledim diyor huysuz 63 yaşında bir kadın.

30 CEVAP

yalkuzak

hayvanlara eziyet resmen, resmi ya da insani yollardan canları elinden alabilirsiniz umarım. belki mecburen aç kaldıkları için yiyorlardır. türlü türlü insan var böylelerini görünce keşke sokakta kalsalar en azından belki kendi imkanları ile avlanırlar diye düşünüyor insan.

Superisi814

Çok ama cok şaşirdim dogrusu..Etcil kedileri otcul nasil yapmis bilemedim.Birakin kendi ev kedim , sokak kedilerim yemez.Bir yaşima daha girdim.Evet tavuk yemi karisik satilir.Tam da dediginiz gibi , kediler nasil yiyor , o kismi bana büyük süpriz.🙄

gulgez06

Fotoğrafını koyacaktım arkadaşlar bildiğin buğday mı desem karışık toz falan var kuru mama gibi onu koyuyor yediriyor. Nedenini soruyorum sağlıklı seviyorlar diyor kedi kuru mamayı seçerken tatsız tuzsuz besin değeri olmayan tavuk yemini nasıl yesin

Superisi814

Ah ya, ben yanlis anladim.Cocukken babaannemin tavuklari vardi, misir, arpa, bugday karisimi yem verirdik.Ben de sandim ki kadin tavuklari icin aldigi bu yemi kedilerine veriyor.Özür dilerim bu sekilde sandigim icin sizin bir yanlisiniz var diye aklimca emin oldum.🤦‍♀️
Hay Allah ya , insanlar neler de yapiyorlar ?

tyguler

pardon da biz enayi miyiz. boşuna mi bir mamanın kilosuna o kadar para veriyoruz. sagliklı olsa kimse o kadar para vermez zaten. bende giderim bir yıllık mamamı 50tlye alırım.

tavuk yemiyle beslemek nedir hadi kopek maması olsa yine bir nebze anlarım kopek mamaları kedilerinkinden daha ucuz da tavuk yeminden bahsediyoruz arkadas.

kendi elimle kuşa kedi maması yedirdim ama kuş maması yani tavuk maması bir kedi yer mi yerse de nasıl sever.

bir insan icin bile vegan olmak zor olur ki insanlar hepçil canlılar etçi hayvanı nasıl vegan etmiş ya.

AdaCoco

kedilere kötü şekilde bakıyorsa şikayet edebilirsiniz. bu oldukça sağlıksız.

Pikapru

Şikayet edilmesi durumunda barınaklara düşecekler büyük ihtimalle biliyorsunuz oralar da ölüm kampı. Şikayet etmeden önce bir dernekle anlaşılırsa iyi olur.

gulgez06

Superisi814 Kadın tavuk bakmıyor kedilerine evde beslenmeleri için petshoptan ilgili yerlerden tavuk yemi alıyor 10 kg 20 kg işte ucuza olduğu için 30 40 tl e 20 kg falan alabiliyor. Tavuk yemi de buğdayın mısırın vs insanların tüketmediği işlemden geçen artık kalan kısımlarını tavuk yemi yapıyorlar. Bu kadın da onları satın alıp kedilerine yediriyor.

blue_hpood

Superisi814 kedileri aç mı bırakıyordur, kim bilir!

ebrardogan

Yani böyle yapmaya devam eder ise polisi arayabilirsiniz. Ayrıca böyle yaptığının bir fotoğrafı veya videosu olur ise iş daha kolaylaşır. Ayrıca çok takipçili sosyal medya hesabı olan biri tanıyor iseniz ona bu kanıt niyetine video çekip hesabına atmasını isteyebilirsiniz

AdaCoco

evet, fakat şikayet edip kedileri alıp sahiplendirebilir soruyu soran kişi. o anlamda söylemedim.

gulsump

Şok içinde okudum :/ Şikayet etmelisiniz

Renklipati

Tavuk yemi nedir buğday mı oluyor bunumu veriyor kedilere bunamış resmen

Superisi814

Kedi mamasi yiyen tavuk gözlerimle gördüm ancak tavuk yemi yiyen kedi de ilk kez duydum.Tavuk yemi dediginiz bugday, misir, arpa filandir.Tavuklara bunlari atinca gidip kediler yiyor mu ? Nasil yani ? Aklim hafsalam almadi 🤔

gulgez06

hayvan koruma derneğine şikayet edeceğim artık. Adacoco