Mantar Asisi

koalandalago

Kedinize koruyucu olarak mantar asisi yaptiriyor musunuz? Bir arkadasimizin veterineri kuduzdan sonra mantar olmasi gerektigini, yilda 1 kere mantar asisi olmasinin koruyucu olacagini soylemis. Biz mantar asisi yaptirmadik, duymamistik da pek. Siz kedinizde mantar yokken koruma amaciyla yaptirdiniz mi? Yaptirmali miyiz? Iki farkli veteriner gorunusu oldugu icin deneyimleriniz varsa paylasirsaniz cok seviniriz.

Bu arada mantar asisi icin 180 tl demisler.

5 CEVAP

Minigimmm

Mantar aşısı diğer aşilar gibi değil. Bir nevi ilaç niteliğinde, mantar olan kediye mantar aşisi yapiliyor. Diger asilar koruma amacli hastaligin önüne gecmek icin veya virus gelirse daha kolay atlatsin bagisiklik kazansin diye ama mantar oyle değil. Kesin olmasi gereken aşilar içinde değildir. Minik sahiplendiğimizde mantari vardi daha 2 aylikti diye hekimimiz aşi ağir kaldiramaz dedi kremlerle spreylerle 4. Ayina kadar idare ettik mantari tamamen yenemediği için mecburen aşisini oldu ve kurtulduk. Tedavi amaciyla yapildi

diablerose

Mantar olan kedide bile mantarin turune gore yapilio mantar asisi. hasta degilse yaptirmayin sakın. hatta o klinik hangisiyse yol verin. soyleyin biz de gitmeyelim

koalandalago

Bir mantar asisi varmis hem koruyucu hem tedavi edici nitelikte. Hangisi bilmiyorum pek. Bizim vetimiz hic bahsetmemisti. Ama onunki kuduzdan sonra mantar yapip senede 1 kere tekrarlanacak demis. Ben de hic duymamistim, gereksiz geldi. Cok tesekkurler cevaplariniz icin

Kedisekeri

Mantar aşısı karaciğer için yorucu ve bildiğim kadarıyla 1-2 tür için geçerli. Mantarın, bakteri/virüs gibi çok çeşidi var. Bağışıklık sistemi zayıf olmamalı. Piyasada ilaç bulunuyor (tablet, sprey vb.)Baktığım sokak kedisi mantar enfeksiyonu olunca 1 tablet Ecosin uyguladım ve 1 ay 1 hafta içinde eski haline geri döndü (ilk hafta kaşınma bitti, tüylerin eski haline dönmesi uzun sürdü). Önleyici tedavi veteriner hekim tarafından daha iyi bilinir, benim tecrübem bu kadar. Umarım hiç hastalanmaz.

Kedisekeri

1 adet Ecosin tablet fiyatı 125 TL konum İst. Haziran ayında almıştım. Tablet sayısı mantarın durumuna bağlı artar/azalır.