Büyük Boy Konserve Mama

skulhan

Merhaba,

400 grlık konserve mamaları buz dolabında ne kadar gidiyor, tecrübeli olanlar yazabilir mi?
Genelde 85-100 grlık mamalar kullanıyor ve onları da günde bir sefer yarım paket halinde veriyorum. Bu ölçülerle büyük boy konserveyi bir hafta gibi bir süre yiyecek, bozulma vb. yaşanır mı?

15 CEVAP

Mehmetneroo

Açıkçası ben genelde küçük alıp dolapta bekletip porsiyonluk veriyorum. Hani açıldıktan sonra çok çabuk bozuluyor. Ha eğer büyük aldıysanız sokaktaki dostlarımıza verebilirsiniz

mimimomo

koruyucu onlemlerle, durur mu durur (ki acildiktan 24 saat icinde tuketilmesi tavsiye ediliyor, hadi 2 gune esnetelim). ama ishal kusma vs hazirlikli olmalisiniz :( degmez.

bu arada gercekten son zamanlarda market konserve mamalarini disardaki kedi tayfamiza yediremiyorum. kalabalik besledigim icin genelde yeni kutu aciyorum, ona ragmen bir yememe egilimi var.

dogum ertesi bi sersemlikle en fazla tuketimi yaptilar, normale donunce koklayip birakiyolar. icerik iyce kaydisa demek : )))

Snzlc

ben buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa atıyorum. sonra istediğim bir vakit buzdolabının aşağısına indirip bir gün sonra veriyorum.

irmtnc3

Ben kıyma gibi buz dolabı poşetlerine ayırıp dondurucuya koyuyorum yemeden 3-4 saat önce çıkarıyorum biraz çaydanlığın üstünde buharıyla ısıtıyorum ve veriyorum şu ana kadar bozulma vb yaşamadım

eneskolon

Ben ağzını kapatıp 2 hafta dolapta beklettiğim oldu bir sorun çıkmadı

simbakedi

actiktan sonra 2-3 gun icinde tuketilmeli paket o yuzden tek kediye tavsiye etmem. 2 kedili eve zorlansa olabilir. ben sokaktakiler icin aliyorum genelde boyle buyuk boyu

Lils

3 günde bitiyorum ben. Belki 4-5 güne kadar dayanır ama 1 hafta sonra kurur bence.

cat_expert

3 günden fazla beklemez.

cat_expert

Sonuçta et içeriği var, buzdolabında bile olsa bir süre sonra bakteri üremeye başlıyor.

Ezgigoktay

Bi poşete koyup ağzını kapadıktan sonra ya da streç filmle bi hafta 10 gün tüketilebiliyor ben öyle yapıyorum

ben sürekli alıyorum böyle açtıktan sonra 3 gün boyunca tüketmesi lazım kedinin

pompompurin

ben sokak kedilerine veriyorum 3 gün durabilir hiçbir şey olmaz fakat 1 haftaya kadar beklemiş mamayı verdiğim oluyordu sokaktakilere. onlarda sorun olmuyor ama evdeki kedi hassas olduğu için 3 günü geçirmiyorum.

duman_cat_world

Ağzını streç filmle vs. kapatıp 2 hafta kadar buzdolabında bekletebilirsiniz. Ancak tek kediniz varsa bu tür büyük konserveler kullanmanızı önermem. Ne kadar taze, o kadar iyi. 🙌

Elifkoc

ben sokaktaki 2 si yavru olmak üzere 3 kediye 3 öğün halinde bir günde veriyorum

skulhan

sokak kedileriyle paylaşarak tüketmek en hayırlısı gibi görünüyor :)

herkese çok teşekkürler.