Öğün Öğün Mü Yemeli Yoksa Sürekli Mama Durmalı Mı

Ezgigoktay

Okulum falan da var ama sanki mama takibini yapamıyor gibiyim 4 aylık kilosu 2.3 kilo olarak da iyi aslında.sizce öğün öğün yapsam şimdiden sonra alışır mı ya da öyle yapmalı mıyım

9 CEVAP

simbakedi

kisirlastirmaya gecince sorun yaratabilir cunku daha az yemesi gerekiyor. bir gunde yediginin yarisini kisirlasincs yemesi gerekirse siz bir anda onune koyarsaniz onu bitirip tum gun ac gezer. o yuzden bence ogunlu vermek cok daha mantikli. ben sadece geceleri koyuyorum onune o kadar. benim kedim durmus mamayi da yemiyor hep taze istiyor. sizinki de taze yemeyi daha cok sevecektir bence. o yuzden ogunlu diyorum ben

skulhan

rutinlerini sevdikleri için sabah-akşam vermek hem sizi hem onu rahatlatır -mış, öyle diyor veterinerler. ben de o şekilde besliyorum kedi kızımı. ama sizin için zor olacaksa, mümkün değilse... serbest besleme de yapılabilir bence

emreovec

Bence öğün öğün daha mantıklı. Diğer türlü hepsini yiyip, üzerinden zaman geçince acıkabiliyorlar. En azından paşa işin durum öyle.

cat_expert

Kilo problemi olan bir kediniz yoksa serbest beslenme her zaman en güzelidir.

Renklipati

Daha 4 aylık,ben 6.aya kadar serbest besleme yaptım zaten duyduğu kadar yiyorlar..6.ayda kısırlaştırma yapınca ölçülü vermeye geçtim en azından kısırlaştırma olana kadar serbest besleyin.. sonra da sıkıntı olmuyor ben direk ölçülü ye geçince de yadırgamadı

Palyaco

Mamasını 60 gr koyun saten 1 gün sürüyor yemesi az az yiyiyorlar

Palyaco

1 çay bardağı 60 gr

Serayys

Bırakın hayvan dilediği zaman gidip mamasını yiyebilsin,eğer kilo problemi yok ise en mantıklısı mamayı bırakmak olacaktır,ben öyle yapıyorum.
Gün içerisinde istedikleri zaman gelip yiyip gidiyorlar.

Snzlc

daha yavru o yüzden serbest yapsanız daha iyi günlük yemesi gereken miktarı anca yer zaten