Cins Kedi Çim Yiyebilir Mi

35sila35

Exotic shorthair kedim bahçeye çıkardığım an hiç durmayacakmış gibi çim yemeye başlıyor ertesi günde kusuyor bahçede ki çim ve kedi çimi arasında fark var mı kedim bu çimi yese bişe olur mu

10 CEVAP

duman_cat_world

Merhaba
Midesinde biriken tüyleri çim yiyip kusarak çıkartıyor. Kedi kedidir; cins fark eder mi? Tabii ki yiyebilir. Ancak dışarıdaki çimler pek hijyenik değil, kedi çimi adı altında satılan ürünleri alıp filizlendirebilirsiniz.

Ayrıca malt macun kullanmanızı öneririm biriken tüyleri dışkı yoluyla atmasını sağlar. 🙌

Ozzey

Merhaba
Tuy cikarma ihtiyaci oldugundan kusabilmek icin yapiyordur. Kedidir cim yer. Bahcedeki cimleri yiyebilir. Ancak baska bir hayvan gecmis olabilir pire olabilir. Biraz gozlemleyin. Hastalik belirtisi olursa vakit kaybetmeden veterinere goturun. Gecmis olsun

simbakedi

malt tavsiye ederim. kusmasi surekli strese sebep olabilir. malt diskiyla attiriyor tuyleri. duzenli kullanirsaniz sorununuz kalmaz

Kediler tüylerini kusma yoluyla çıkarmak için çim, ot yerler. Eğer evdeki çiminiz ya da kedi çiminiz varsa onlardan verebilirsiniz. Bahçe çimlerinde başka hayvanlar da dolaştığı için hastalık geçebilme gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Eğer yoksa malt ya da kedi çimi kullanmanızı tavsiye ederim.

Phoenix3

Öncelikle bu işin cinsle falan bir alakası yok. Karakteriyle ilgili. Her kedi sevmeyebiliyor. Çim yeme sebebi muhtemelen yuttuğu tüyleri çıkarmak ama bu pek etkili bir yöntem değil. Onun yerine malt kullanın, gimcat ve vet's plus önerebilirim. Malt, yuttuğu tüy topaklarının midesinde birikmesini ,ki büyük sağlık sorunlarına sebebiyet verebiliyor bu durum, veya kusmasını engelliyor ve dışkı yoluyla atmasını sağlıyor. Oldukça da sağlıklı bir yöntem dışkıyla atmak. Malt kullanmıyorsanız bir an önce alın derim.

ebrardogan

@Kurta057 bütün kedi cinsleri çim yiyebilir.
@35sila35 evet kediniz çim yiyebilir bu kendini yalarken yuttuğu tüyleri kusarak çıkarmasını sağlar

Melh

kedi çimi kediden kediye değişir bazı kediler yerken bazı kediler yemiyor

Minigimmm

Arkadaslar, bizede kedi çimi petlebiden hediye geldi, kedi çimi yer ise kusarak mi atar tuyunu yoksa maltlar gibi diski yoluyla mi. Kullanan deneyimleyen var mi ?

ebrardogan

@Kusarak atar.

ebrardogan

@Minigim Kusarak atar